Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/8 scratch 2017-08-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/8 scratch 2017-08-14

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Yvonne Tolf - Jeanette Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Gunlis Åberg - Jane Girdo
13NT S+1 -430 2 10% 2 10.0%E10D943ED987105 D8652108328643
24 N= -620 0 0% 2 5.0%73298762Kn9697 E4KKn1074EKKn853
Rond 2, som NS mot par 20, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
34 Ö= -620 5 25% 7 11.7%9879853ED10543 D10EKn421074DKn62
43 V= -110 4 20% 11 13.8%EKn9EKn96ED10852 10743753KDKn964
Rond 3, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
52 Ö+1 -140 7 35% 18 18.0%Kn643E109Kn9854D 8DKn754K62KKn96
62 S-1 -50 20 100% 38 31.7%D10D987K954232 Kn8743E426EK76
Rond 4, som ÖV mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
73NT S-1 100 17 85% 55 39.3%D107985765K1076 Kn984EK483DKn98
85 S-1 50 15 75% 70 43.8%EKD872697KD43 3DKn3108432Kn1086
Rond 5, som ÖV mot par 7, Greger Jonsson - Ulla Söderlund
94 S-2 100 20 100% 90 50.0%Kn2986973K9732 ED984D52DKn1052
103 N= -140 0 0% 90 45.0%K1072109E1049764 D8Kn762KDKn62103
Rond 6, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
114 N+1 -450 8 40% 98 44.5%D9631087398643 E3D10742942ED2
121NT S+2 -150 6 30% 104 43.3%DKn72E1086E10374 K105D4986510986
Rond 7, som ÖV mot par 8, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
134 N+3 -710 3 15% 107 41.2%985105K2K108653 KK74DKn9865434
142 N-1 50 8 40% 115 41.1%E921075102EK965 Kn876EKn82E7342
Rond 8, som ÖV mot par 3, Anita Olofsson - Monica Wester
154D Ö-1 -100 0 0% 115 38.3%E76KDKn542EK55 KKn93987D108724
163 N= -140 0 0% 115 35.9%KDKn754DKn442E5 E836285DKn10864
Rond 9, som NS mot par 9, Marianne Servin - Ulla Öberg
173 S= 140 11 55% 126 37.1%EKD7E698Kn10976 Kn1096385732EK5
185 S= 600 14 70% 140 38.9%K3965E10EKn7543 E527KDKn8654310
Rond 10, som NS mot par 4, Marianne Wästberg - Irma Romare
193NT V-2 200 20 100% 160 42.1%K552D107643643 D632K1083KnE1095
206 V-1 100 20 100% 180 45.0%Kn109653398762Kn D72Kn65E5310753
Rond 11, som ÖV mot par 10, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
213 S-1 100 16 80% 196 46.7%D1093104283E982 EKn6583KD10KKn43
223 N+1 -130 3 15% 199 45.2%E542D86342987 986EKn52E765E10
Rond 12, som NS mot par 5, Peter Moricz - Anders Nordberg
234 S-1 -100 0 0% 199 43.3%ED942Kn972EE42 Kn103E1083D85K75
245 Ö-1 50 8 40% 207 43.1%EKKn10965Kn72765 965D4K43ED1083