Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/8 scratch 2017-08-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/8 scratch 2017-08-14

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Bibi Jönsson - Willy Landgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
12NT S= -120 16 80% 16 80.0%E10D943ED987105 D8652108328643
24 S= -130 15 75% 31 77.5%73298762Kn9697 E4KKn1074EKKn853
Rond 2, som ÖV mot par 5, Peter Moricz - Anders Nordberg
34 V= 620 15 75% 46 76.7%K4KDKKn8532K98 EKn6532107696E7
45 N-1 100 11 55% 57 71.2%D861086Kn10974K3 K52KD42E85327
Rond 3, som ÖV mot par 20, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
53 S= -140 0 0% 57 57.0%KD1076ED73E832 E952K8321010754
62 S-2 100 7 35% 64 53.3%2KKn653EKn731094 EK96510D108DKn85
Rond 4, som NS mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
74 N-1 -100 3 15% 67 47.9%E636KKn1042E532 K52DKn10732ED94
84 N+1 450 19 95% 86 53.8%94K9875EKKn659 Kn1065E1042DE752
Rond 5, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
92 V-2 -200 5 25% 91 50.6%Kn2986973K9732 ED984D52DKn1052
102 N= -110 6 30% 97 48.5%K1072109E1049764 D8Kn762KDKn62103
Rond 6, som ÖV mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
114 N= -420 13 65% 110 50.0%D9631087398643 E3D10742942ED2
121NT S+3 -180 4 20% 114 47.5%DKn72E1086E10374 K105D4986510986
Rond 7, som NS mot par 7, Greger Jonsson - Ulla Söderlund
135D V-4 1100 20 100% 134 51.5%EKn103ED986327D D7642KnE10EKn972
142 S= 90 19 95% 153 54.6%54K9638654D107 KD103D4KDKn9Kn83
Rond 8, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
155 N-3 -300 4 20% 157 52.3%D105Kn94EKKn8732 842E106363D1096
165 S-1 -50 6 30% 163 50.9%1096K9853E10692 2E107KDKn973K73
Rond 9, som ÖV mot par 8, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
173 S+1 -170 6 30% 169 49.7%84972EKD106583 52KDKn1043Kn4D42
184 Ö-1 -50 12 60% 181 50.3%D86KDKn10432K98 Kn10974E8972D62
Rond 10, som NS mot par 3, Anita Olofsson - Monica Wester
193NT V-1 100 16 80% 197 51.8%K552D107643643 D632K1083KnE1095
206 V= -1430 4 20% 201 50.2%Kn109653398762Kn D72Kn65E5310753
Rond 11, som ÖV mot par 9, Marianne Servin - Ulla Öberg
213 V-2 -100 12 60% 213 50.7%D1093104283E982 EKn6583KD10KKn43
222 Ö-1 -100 8 40% 221 50.2%E542D86342987 986EKn52E765E10
Rond 12, som NS mot par 4, Marianne Wästberg - Irma Romare
234 N+1 650 14 70% 235 51.1%ED942Kn972EE42 Kn103E1083D85K75
244 Ö= -420 0 0% 235 49.0%EKKn10965Kn72765 965D4K43ED1083