Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/8 scratch 2017-08-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/8 scratch 2017-08-14

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Monica Borg - Ingegerd Jeppsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
13NT S= 400 13 65% 13 65.0%97476Kn654KD92 KKn3EKKn52K10EKn7
23 N+1 170 15 75% 28 70.0%KDKn86D4K32D106 1095E53ED108542
Rond 2, som ÖV mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
34 V= 620 15 75% 43 71.7%K4KDKKn8532K98 EKn6532107696E7
43 V-1 -100 6 30% 49 61.2%D861086Kn10974K3 K52KD42E85327
Rond 3, som NS mot par 7, Greger Jonsson - Ulla Söderlund
54 Ö-2 100 18 90% 67 67.0%Kn643E109Kn9854D 8DKn754K62KKn96
62 S-2 -100 13 65% 80 66.7%D10D987K954232 Kn8743E426EK76
Rond 4, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
73NT N-1 100 17 85% 97 69.3%D107985765K1076 Kn984EK483DKn98
84 N+1 -450 1 5% 98 61.2%EKD872697KD43 3DKn3108432Kn1086
Rond 5, som NS mot par 8, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
93 S= 110 7 35% 105 58.3%K63K73K864Kn54 1075EKn104EED1086
103NT S-1 -100 5 25% 110 55.0%E9543K54387KKn Kn6ED8953ED852
Rond 6, som ÖV mot par 3, Anita Olofsson - Monica Wester
114 N+2 -480 2 10% 112 50.9%D9631087398643 E3D10742942ED2
122NT N= -120 10 50% 122 50.8%DKn72E1086E10374 K105D4986510986
Rond 7, som ÖV mot par 9, Marianne Servin - Ulla Öberg
133 S+2 -200 19 95% 141 54.2%985105K2K108653 KK74DKn9865434
141NT N-1 50 8 40% 149 53.2%E921075102EK965 Kn876EKn82E7342
Rond 8, som ÖV mot par 4, Marianne Wästberg - Irma Romare
154 Ö= 420 19 95% 168 56.0%E76KDKn542EK55 KKn93987D108724
162 Ö+1 140 19 95% 187 58.4%KDKn754DKn442E5 E836285DKn10864
Rond 9, som ÖV mot par 10, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
174 S-1 50 17 85% 204 60.0%84972EKD106583 52KDKn1043Kn4D42
184 Ö= 420 19 95% 223 61.9%D86KDKn10432K98 Kn10974E8972D62
Rond 10, som ÖV mot par 5, Peter Moricz - Anders Nordberg
193NT V+1 630 16 80% 239 62.9%8EKn74E9852Kn82 EKn10974D96KKD7
204 V+1 650 4 20% 243 60.8%EK8D1098DKnED64 4EK742K104K982
Rond 11, som ÖV mot par 12, Anders Olsson - Sten Ahlgren
213 S= -140 7 35% 250 59.5%D1093104283E982 EKn6583KD10KKn43
222 N+2 -130 3 15% 253 57.5%E542D86342987 986EKn52E765E10
Rond 12, som NS mot par 22, Gunlis Åberg - Jane Girdo
234 N+1 650 14 70% 267 58.0%ED942Kn972EE42 Kn103E1083D85K75
244 Ö-1 50 8 40% 275 57.3%EKKn10965Kn72765 965D4K43ED1083