Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag 7/8 scratch 2017-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 7/8 scratch 2017-08-07

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Yvonne Tolf - Jeanette Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
11NT S-1 50 17.0 57% 17 57.0%10753Kn1092K8KKn10 4KD63Kn954E943
21NT V= 90 6.0 20% 23 38.5%D852KKn2EK10763 K97D763D954E9
Rond 2, som ÖV mot par 9, Mona Andersson - Maj-Britt Nordberg
34 N+1 -450 12.0 40% 35 39.0%1054E108764D754 8D42DKn5Kn109863
44 V-3 -300 0.0 0% 35 29.2%DKnEKn1066D75432 E8543232DKn10210
Rond 3, som NS mot par 4, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
53 S= 110 14.0 47% 49 32.8%ED953976E10Kn93 K4KKn2KD9753D8
63 S-3 -150 1.0 3% 50 27.8%1085D4E53EK1085 EK74K109297D64
Rond 4, som NS mot par 7, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
73NT N+1 630 11.0 37% 61 29.1%EDKn4EK9265474 9107EKD107ED862
84 Ö+2 -170 22.0 73% 83 34.6%K1095D1075410732 D8732K82K41043
Rond 5, som NS mot par 3, Stig Unoson - Björn Klefbohm
92NT Ö+1 -150 14.0 47% 97 36.0%K953D96532876 10876KEKn6KKn542
102 N= 110 22.0 73% 119 39.7%KKn10432EKD9D87 8109432532K1063
Rond 6, som ÖV mot par 14, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
113NT N+4 -520 7.0 23% 126 38.2%K1084Kn96K109862 Kn75323Kn852D43
123 N-1 100 20.0 67% 146 40.6%D1086E93EK10743 K87Kn5DKn8752Kn5
Rond 7, som NS mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
134 Ö= -620 10.0 33% 156 40.0%86Kn432E864E97 E37Kn10952D10862
144 V+2 -480 23.0 77% 179 42.6%K4D10864EK10865 KKn432Kn10973D72
Rond 8, som ÖV mot par 10, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
152NT S+1 -150 14.0 47% 193 42.9%D83Kn10953E7532 K563KD10742K94
163NT S+2 -460 1.0 3% 194 40.4%KD98429868253 63K75KKn10710862
Rond 9, som ÖV mot par 5, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
175 S= -400 10.0 33% 204 40.0%9872E985E7Kn42 D10K103298643103
181 Ö-1 -50 8.0 27% 212 39.3%Kn632D54EKD8D4 954K6103EKn10853
Rond 10, som NS mot par 2, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
193NT Ö-1 100 25.0 83% 237 41.6%K8DKn92K598642 6542E5Kn764E53
202 V+1 -110 12.0 40% 249 41.5%Kn753E1093E9743 10942KD7396K86
Rond 11, som ÖV mot par 8, Mats Andersson - Ulla Lundström
212 S+2 -170 11.0 37% 260 41.3%D73Kn103273D854 964K85KKnEKn763
224 Ö= 620 24.0 80% 284 43.0%EK4KKn85D6EKn108 92ED6210742D65
Rond 12, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
233NT Ö-1 -100 11.0 37% 295 42.8%DKn5E72E543ED6 E1086K8D962Kn52
244 S= -420 15.0 50% 310 43.1%K10986252KKn765 E751083Kn1072843