Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-09-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-09-24

Partävling, 7 bord, 13 par. Antal brickor: 24. Medel: 120.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars Persson - Stefan Ziedén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
14NT V= -430 6.2 62% 6.2 62.0%K10531065429644 E9748532Kn10752
24 Ö+1 -450 2.0 20% 8.2 41.0%1094K106Kn1059843 DE9854D987Kn76
Rond 2, som ÖV mot par 1, Agneta Johansson - Lars Svensson
32 Ö= 110 8.0 80% 16.2 54.0%EK10974K969D86 KnDKn10752D65372
42 N+1 -110 1.0 10% 17.2 43.0%E10536374KDKn32 DKn87Kn1082KD675
Rond 3, som ÖV mot par 6, Bodil Wikström - Lars-Åke Larsmyr
54 S= -620 0.0 0% 17.2 34.4%643EK10753E644 105DKn29832E1097
62NT Ö+2 180 0.0 0% 17.2 28.7%76ED752ED10ED9 DKn8563K8K10832
Rond 4, som ÖV mot par 5, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
74 S+1 -650 1.0 10% 18.2 26.0%Kn871053Kn109D1093 E10686K872E654
83NT S-1 50 10.0 100% 28.2 35.2%E10210952K5Kn1064 54DKn7EKn642D98
Rond 5, som NS mot par 10, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
92 V+1 -140 0.0 0% 28.2 31.3%83K10542EKn9742 KD7EKn98984E108
103 Ö= -140 4.0 40% 32.2 32.2%EKn6K9541062Kn63 9746E7KD98754
Rond 6, som NS mot par 4, Berit Kallstenius - Marianne Falck
114 V+1 -450 3.0 30% 35.2 32.0%EKn765DK989753 K103431076K10842
122 V+1 -140 6.0 60% 41.2 34.3%Kn64EKn107872E105 975932ED543Kn9
Rond 7, som NS mot par 11, Rutger Persson - Claes Nilsson
131 S+2 140 4.0 40% 45.2 34.8%K4ED4Kn643Kn754 EKn737E10952E109
144 Ö= -420 1.0 10% 46.2 33.0%Kn74E107642Kn1064 KKn97543K83K53
Rond 8, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning
155 V+1 420 5.0 50% 51.2 34.1%KKn52K9765E532 E3KKn4E2KDKn1098
163NT Ö+4 720 5.0 50% 56.2 35.1%876D3Kn54EK1064 EEKKn95EK62D72
Rond 9, som NS mot par 3, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
173 V+1 -170 1.0 10% 57.2 33.6%E4276KD43E743 1095310431096KKn2
184 N-1 -100 2.0 20% 59.2 32.9%4D94EDEKKn10953 KD1083E8653Kn102
Rond 10, som ÖV mot par 12, Olle Persson - Stefan Eriksson
194 N+2 -480 0.0 0% 59.2 31.2%Kn8532D54732Kn10 109686EDKn95E76
204 N+1 -650 3.0 30% 62.2 31.1%EKn10976DKn64Kn86 D531094K2K10432
Rond 11, som ÖV mot par 7, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
215 V-3 -150 1.0 10% 63.2 30.1%7531052E54KKn73 106EKnD1063E10962
22Pass 2.0 20% 65.2 29.6%EK542K7653643 987D764KD109D9
Rond 12, som NS mot par 9, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
234 N-4 -400 6.0 60% 71.2 31.0%EDKn542Kn6DKn1075 98E431093E9832
243NT V= -400 0.0 0% 71.2 29.7%K8428743E10853 D6KKn942KD9742