Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-09-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-09-24

Partävling, 7 bord, 13 par. Antal brickor: 24. Medel: 120.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Magnus Friberg - Mats Ryderheim

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, Frirond
1  - 4.5 45% 4.5 45.0%KnDKn3K1087D9863 D862EK97EDKnEK
2  - 4.5 45% 9 45.0%KKn832D3E64E105 E765Kn72K32KD2
Rond 2, som NS mot par 7, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
33 N-1 -50 4.0 40% 13 43.3%853E3EK874954 D6284Kn102EKKn103
42 N+1 110 9.0 90% 22 55.0%KE54E985321098 9642KD97Kn10E64
Rond 3, som NS mot par 1, Agneta Johansson - Lars Svensson
55D Ö-2 300 8.0 80% 30 60.0%DKn7964KD75D53 EK9828Kn10KKn862
63NT Ö+1 -630 4.0 40% 34 56.7%K1042KKn10437654 E9398Kn976542Kn
Rond 4, som NS mot par 8, Lars Persson - Stefan Ziedén
74 S+1 650 9.0 90% 43 61.4%5KD74D6543KKn2 KD9432EKn92E87
83NT S-1 -50 0.0 0% 43 53.8%KDKn868D108EK75 973EK64397332
Rond 5, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning
94 V-2 -200 0.0 0% 43 47.8%62763K105KD653 EKn10954DD7632Kn
103NT N= -600 0.0 0% 43 43.0%KD53EKn10872Kn95 1082D3KD843E102
Rond 6, som NS mot par 12, Olle Persson - Stefan Eriksson
114 V+2 -480 0.0 0% 43 39.1%EKn765DK989753 K103431076K10842
122 V+2 -170 2.0 20% 45 37.5%Kn64EKn107872E105 975932ED543Kn9
Rond 7, som ÖV mot par 9, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
13Pass 10.0 100% 55 42.3%D52Kn9852K7863 10986K1063D8KD2
142 Ö+2 170 5.0 50% 60 42.9%E108653D10DED98 D92K862EKn9572
Rond 8, som ÖV mot par 4, Berit Kallstenius - Marianne Falck
155 V+1 420 5.0 50% 65 43.3%KKn52K9765E532 E3KKn4E2KDKn1098
166NT Ö= 1440 10.0 100% 75 46.9%876D3Kn54EK1064 EEKKn95EK62D72
Rond 9, som NS mot par 6, Bodil Wikström - Lars-Åke Larsmyr
174 V-1 50 8.0 80% 83 48.8%E4276KD43E743 1095310431096KKn2
183NT N+2 660 10.0 100% 93 51.7%4D94EDEKKn10953 KD1083E8653Kn102
Rond 10, som NS mot par 14, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
194 N+1 450 7.0 70% 100 52.6%EKDEKn10K10K9542 74K9732864D83
204 N= 620 4.0 40% 104 52.0%K2Kn87632E10939 84EK5D875ED75
Rond 11, som ÖV mot par 10, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
215 V-3 -150 1.0 10% 105 50.0%7531052E54KKn73 106EKnD1063E10962
222 S+1 -140 0.0 0% 105 47.7%EK542K7653643 987D764KD109D9
Rond 12, som ÖV mot par 3, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
235 N-1 100 0.0 0% 105 45.7%1073KKn8762K742 K6D1095ED85K64
243NT Ö-1 -50 3.0 30% 108 45.0%1075ED105KD7853 EKn9362Kn96EKn106