Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-09-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp TL Anders 2017-09-24

Partävling, 7 bord, 13 par. Antal brickor: 24. Medel: 120.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Rutger Persson - Claes Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
14NT V+1 460 9.8 98% 9.8 98.0%KnDKn3K1087D9863 D862EK97EDKnEK
24 Ö= 420 2.0 20% 11.8 59.0%KKn832D3E64E105 E765Kn72K32KD2
Rond 2, som ÖV mot par 10, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
34 V-2 -200 0.0 0% 11.8 39.3%EK10974K969D86 KnDKn10752D65372
4Pass 5.0 50% 16.8 42.0%E10536374KDKn32 DKn87Kn1082KD675
Rond 3, som NS mot par 12, Olle Persson - Stefan Eriksson
54D S-1 -200 0.0 0% 16.8 33.6%DKn7964KD75D53 EK9828Kn10KKn862
63NT Ö+1 -630 4.0 40% 20.8 34.7%K1042KKn10437654 E9398Kn976542Kn
Rond 4, som ÖV mot par 14, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
73 S+1 -170 6.0 60% 26.8 38.3%Kn871053Kn109D1093 E10686K872E654
82NT S+1 -150 4.0 40% 30.8 38.5%E10210952K5Kn1064 54DKn7EKn642D98
Rond 5, som ÖV mot par 4, Berit Kallstenius - Marianne Falck
93 S= -140 3.0 30% 33.8 37.6%62763K105KD653 EKn10954DD7632Kn
104 Ö+2 680 10.0 100% 43.8 43.8%KD53EKn10872Kn95 1082D3KD843E102
Rond 6, som ÖV mot par 9, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
114 V= 420 2.0 20% 45.8 41.6%D9EKn95D5432DKn 842K108762EKnE6
122 V-1 -50 0.0 0% 45.8 38.2%3D8654K96D876 EKD1082KKn10K432
Rond 7, som ÖV mot par 8, Lars Persson - Stefan Ziedén
131 S+2 -140 6.0 60% 51.8 39.8%D52Kn9852K7863 10986K1063D8KD2
144 Ö= 420 9.0 90% 60.8 43.4%E108653D10DED98 D92K862EKn9572
Rond 8, som NS mot par 1, Agneta Johansson - Lars Svensson
153 V+2 -150 8.0 80% 68.8 45.9%D76D10986310376 1098542E7DKn844
163NT V+4 -720 5.0 50% 73.8 46.1%93210872109Kn953 KDKn105464D8738
Rond 9, som NS mot par 7, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
172 V+2 -170 1.0 10% 74.8 44.0%E4276KD43E743 1095310431096KKn2
183NT N+1 630 8.0 80% 82.8 46.0%4D94EDEKKn10953 KD1083E8653Kn102
Rond 10, Frirond
19  - 4.7 47% 87.5 46.1%EKDEKn10K10K9542 74K9732864D83
20  - 4.7 47% 92.2 46.1%K2Kn87632E10939 84EK5D875ED75
Rond 11, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning
214 N-2 200 8.0 80% 100.2 47.7%7531052E54KKn73 106EKnD1063E10962
222 S-1 50 5.0 50% 105.2 47.8%EK542K7653643 987D764KD109D9
Rond 12, som NS mot par 6, Bodil Wikström - Lars-Åke Larsmyr
234 V= -620 3.0 30% 108.2 47.0%EDKn542Kn6DKn1075 98E431093E9832
241NT Ö= -90 4.0 40% 112.2 46.8%K8428743E10853 D6KKn942KD9742