Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag Årsmöte därefter partävling med hcp öppen för alla TL Lars-Åke 2017-09-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Årsmöte därefter partävling med hcp öppen för alla TL Lars-Åke 2017-09-17

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 215.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Lars-Åke Larsmyr

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Lars Becklén - Jan Öhman
13NT N+2 460 15.0 83% 15 83.0%EKn8397E8632E9 5EKn2DKn9KD10765
23 S+2 200 1.0 6% 16 44.5%86Kn873E10873D2 EK109ED1092Kn6E9
Rond 2, som NS mot par 16, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
35 Ö+1 -680 9.0 50% 25 46.3%D108531097E6432 643Kn62EDKn5439
42 Ö+1 -110 10.0 56% 35 48.8%1085Kn85876542D EDKnE9742DKn976
Rond 3, som NS mot par 15, Agneta Johansson - Lars Svensson
53NT Ö= -400 16.0 89% 51 56.8%D632Kn108Kn63D43 Kn74D753972K85
63 N= 140 6.0 33% 57 52.8%864EK73K32E103 3DKn10965Kn6K652
Rond 4, som ÖV mot par 14, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
71NT Ö+2 150 14.0 78% 71 56.4%Kn52K3EKn62E632 E3E1064KD53Kn84
84 N-1 50 13.0 72% 84 58.4%53K63K632DKn103 KDKn104D108E8762
Rond 5, som ÖV mot par 13, Kerstin Degermark - Mona Berge
93 V-1 -100 5.0 28% 89 55.0%D86DKn7K94Kn1096 EK9754K1065382
104 V+2 680 10.0 56% 99 55.1%K10932K10425K109 5EKn987EK72ED7
Rond 6, som ÖV mot par 12, Jöran Kjellin - Inger Simon
114 N+1 -150 11.0 61% 110 55.6%Kn4398635KKn1092 ED7652D71087D4
125D V-2 -300 4.0 22% 114 52.8%6E643Kn1097K943 104D102E42DKn852
Rond 7, som NS mot par 11, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
132 N= 90 13.0 72% 127 54.3%943KD8754EK72 107E985KD109864
145 N-2 -100 14.0 78% 141 56.0%8985EKD75EK42 62K73Kn1084Kn765
Rond 8, Frirond
15  - 12.0 67% 153 56.7%93K542KKn4ED43 E6EKn76D1098692
16  - 12.0 67% 165 57.4%5K107D109865D96 EKKn1093D82KK105
Rond 9, som ÖV mot par 21, Kristin Ekholm - Anders Nordberg
172 N+1 -110 18.0 100% 183 59.9%7410654298D864 ED832ED9Kn7495
183 V= 140 18.0 100% 201 62.1%K10763KD10EEDKn7 5E98375429865
Rond 10, som NS mot par 20, Marianne Falck - Berit Kallstenius
192 N+2 170 12.0 67% 213 62.4%D10543E32E76KD Kn86KKn764Kn8585
202 V+2 -170 15.0 83% 228 63.4%73EKn49652Kn984 K985109K4D10732
Rond 11, som NS mot par 19, Hans Henrik Ramel - Sonja Lindblom
215D Ö-2 300 15.0 83% 243 64.3%5272EKn1076Kn1062 K10763KD964K83
222 V-3 300 18.0 100% 261 66.0%D97D62Kn1096ED3 EKn102543KD5292
Rond 12, som NS mot par 18, Stig Unoson - Dennis Alsensjö
232 Ö-1 100 12.0 67% 273 66.0%EK3108976210942 D86K975KD43Kn5
243NT S= 400 16.0 89% 289 67.0%3E5K1085EKKn965 105K10632E962D8