Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag Årsmöte därefter partävling med hcp öppen för alla TL Lars-Åke 2017-09-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Årsmöte därefter partävling med hcp öppen för alla TL Lars-Åke 2017-09-17

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 215.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
13 S+1 130 5.0 28% 5 28.0%EKn8397E8632E9 5EKn2DKn9KD10765
24 S+1 650 13.0 72% 18 50.0%86Kn873E10873D2 EK109ED1092Kn6E9
Rond 2, som ÖV mot par 15, Agneta Johansson - Lars Svensson
33NT V+3 690 14.0 78% 32 59.3%EKn109875K97862 K2ED4KKDKn10875
42 V+1 110 8.0 44% 40 55.5%K92K1063K109K85 7643DEKn3E10432
Rond 3, som NS mot par 14, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
53NT Ö+3 -490 1.0 6% 41 45.6%D632Kn108Kn63D43 Kn74D753972K85
64 Ö+1 -650 0.0 0% 41 38.0%864EK73K32E103 3DKn10965Kn6K652
Rond 4, som NS mot par 13, Kerstin Degermark - Mona Berge
72 Ö+2 -130 10.0 56% 51 40.6%1097Kn9859871095 KD864D72104KD7
83 N= 140 15.0 83% 66 45.9%EKn10642E7EKn495 D9879852975K4
Rond 5, som NS mot par 12, Jöran Kjellin - Inger Simon
92 V-1 100 13.0 72% 79 48.8%Kn2983262ED754 103E54EDKn1087K3
104 V+2 -680 8.0 44% 87 48.3%D853D10964Kn854 EKn764D6Kn83632
Rond 6, som NS mot par 11, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
112 V-1 50 0.0 0% 87 43.9%98E2KDKn964865 K10KKn1054E32E73
122 S+1 140 12.0 67% 99 45.8%KD98985D65E76 EKn7532KKn7K8310
Rond 7, Frirond
13  - 7.2 40% 106.2 45.4%943KD8754EK72 107E985KD109864
14  - 7.2 40% 113.4 45.0%8985EKD75EK42 62K73Kn1084Kn765
Rond 8, som NS mot par 21, Kristin Ekholm - Anders Nordberg
154 Ö-1 50 6.0 33% 119.4 44.2%93K542KKn4ED43 E6EKn76D1098692
162 S= 110 7.0 39% 126.4 43.9%5K107D109865D96 EKKn1093D82KK105
Rond 9, som ÖV mot par 20, Marianne Falck - Berit Kallstenius
171NT N+2 -150 15.0 83% 141.4 46.2%7410654298D864 ED832ED9Kn7495
183 N-1 100 8.0 44% 149.4 46.1%K10763KD10EEDKn7 5E98375429865
Rond 10, som ÖV mot par 19, Hans Henrik Ramel - Sonja Lindblom
192 S= -110 10.0 56% 159.4 46.6%KD8510432Kn10964 E972109KD9E732
202 V+2 170 3.0 17% 162.4 45.1%ED428653D87E5 Kn106KD72EKn103K6
Rond 11, som ÖV mot par 18, Stig Unoson - Dennis Alsensjö
214D V-2 -300 3.0 17% 165.4 43.8%DKn9E10D954D987 E84Kn8532EK543
222 S+1 -140 3.0 17% 168.4 42.5%K843Kn9873Kn1054 65EK1087E4K876
Rond 12, som NS mot par 17, Lars Becklén - Jan Öhman
232 Ö+2 -170 3.0 17% 171.4 41.4%EK3108976210942 D86K975KD43Kn5
242 V+1 -140 1.0 6% 172.4 40.0%3E5K1085EKKn965 105K10632E962D8