Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-09-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-09-11

Partävling, 16 bord, 32 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.0.

Privatprotokoll för Hans Ryning - Gösta Wiik

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 44, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
14 V-1 -50 6 20% 6 20.0%D973DKn522Kn985 E1054EK943E1085
24 V-3 -150 0 0% 6 10.0%9665373ED9743 EKn10842D1084KKn9
Rond 2, som NS mot par 45, Barbro Melander - Anders Nordberg
32 S= 110 26 87% 32 35.7%97532EKn574D84 E4K1096Kn62EKn52
42 Ö= -110 19 63% 51 42.5%108952Kn103EKn962 K7654103E54K103
Rond 3, som ÖV mot par 35, Birgit Hartman - Elsa Olsson
53NT Ö-1 -50 17 57% 68 45.4%ED52E43D921054 K4KD8685EKn732
62 Ö+1 140 30 100% 98 54.5%D1076454K105D102 Kn8962EDKn82E63
Rond 4, som ÖV mot par 42, Susanne Ramel - Grete Derand
71 Ö-2 -200 2 7% 100 47.7%DKn932EKDKn56D6 8943KKn8543Kn105
82NT Ö= 120 5 17% 105 43.9%EKn74EKn104Kn105E9 KD5K8686210763
Rond 5, som NS mot par 39, Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan
92 N= 110 20 67% 125 46.4%KDKn54D75D7D65 E62EKKn109421043
103 N-1 -100 15 50% 140 46.8%EKn8742E3ED5E9 95K109654987D2
Rond 6, som ÖV mot par 33, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
112 S= -110 11 37% 151 45.9%KD9753E1074K107 EKn84106D539865
123NT Ö+1 430 14 47% 165 46.0%K7K64K53EKKn73 E83EKn5D94D1052
Rond 7, som ÖV mot par 43, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
134 Ö+1 150 14 47% 179 46.1%5KD6E1098643D9 EDKn4987Kn52Kn73
142NT S-1 50 18 60% 197 47.1%95D654EKn965107 D87328D873E43
Rond 8, som NS mot par 46, Bibi Jönsson - Willy Landgren
151NT S= 90 19 63% 216 48.1%1072D73109109632 ED63K109KKn54KD
162 S-1 -50 14 47% 230 48.1%9852DKn106Kn102Kn8 ED10E9D93D10542
Rond 9, som ÖV mot par 34, Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger
173 N= -110 4 13% 234 46.0%EKD94K96210653 73ED1085Kn98742
183 N-1 100 25 83% 259 48.1%52EK1097Kn62E42 Kn10873D81078753
Rond 10, som NS mot par 41, Kerstin Degermark - Berith Rydnemalm
19Pass 22 73% 281 49.4%Kn729753K10E963 KD53EKn62643Kn8
202 V= -110 5 17% 286 47.8%Kn465310752E876 K32E104KD96KDKn
Rond 11, som NS mot par 32, Gunnar Olsson - Jan Öhman
212 N= 110 21 70% 307 48.8%K10EKD85597542 E98272Kn10973K8
224 Ö-1 100 24 80% 331 50.2%K2EKn105E942KKn3 Kn963287537642
Rond 12, som NS mot par 40, Stig Unoson - Björn Klefbohm
232 Ö+1 -140 6 20% 337 48.9%EKD10K1085D8732 D1094542Kn732E5
243NT S= 400 26 87% 363 50.5%8EK8ED109872D2 KKn10759625E953