Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Marianne Falck - Berit Kallstenius

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
13 Ö-1 50 40 80% 40 80.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 56 56.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som NS mot par 13, Kim Nyström - Eva Persson
31NT N= 90 5 10% 61 40.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 V= -140 1 2% 62 31.0%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
54 S-1 -100 10 20% 72 28.8%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
65 S-1 -50 12 24% 84 28.0%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 25, Jane Girdo - Gunlis Åberg
73NT V-1 -100 6 12% 90 25.7%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
81NT Ö+2 150 24 48% 114 28.5%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 24, Gunilla Ljung - Gun Bellander
92 S+1 -110 13 26% 127 28.2%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
102 V+1 140 7 14% 134 26.8%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som NS mot par 23, Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten
113 S+2 150 42 84% 176 32.0%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
121NT V+1 -120 21 42% 197 32.8%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 22, Agneta Johansson - Lars Svensson
134 N+1 -650 26 52% 223 34.3%52EDKn965D9E97 9841081062106532
144 N-1 50 39 78% 262 37.4%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som NS mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
154 V+1 -450 22 44% 284 37.9%109653Kn986E653 K21087ED542942
163NT S-2 -100 15 30% 299 37.4%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 19, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
172NT V-1 50 38 76% 337 39.6%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT Ö+2 -460 2 4% 339 37.7%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som NS mot par 18, Jan Öhman - Gunnar Olsson
193NT S= 400 23 46% 362 38.1%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
203 S-1 -100 33 66% 395 39.5%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 17, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
212 N+2 170 18 36% 413 39.3%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
224 V-3 300 45 90% 458 41.6%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
233NT Ö= 600 27 54% 485 42.2%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
243 V= 140 32 64% 517 43.1%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2