Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 24, Gunilla Ljung - Gun Bellander
12 V-1 50 40 80% 40 80.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö+1 -430 2 4% 42 42.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 23, Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten
33NT S+1 -430 0 0% 42 28.0%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
4Pass 36 72% 78 39.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 22, Agneta Johansson - Lars Svensson
54 S-1 100 40 80% 118 47.2%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 S= -420 16 32% 134 44.7%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som NS mot par 21, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
73NT V= -600 20 40% 154 44.0%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V= -420 8 16% 162 40.5%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som ÖV mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
91NT Ö= 90 34 68% 196 43.6%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
101NT Ö+2 150 10 20% 206 41.2%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som NS mot par 18, Jan Öhman - Gunnar Olsson
113 Ö-3 150 42 84% 248 45.1%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
122 Ö+2 -130 10 20% 258 43.0%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som NS mot par 17, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
134 N+2 680 47 94% 305 46.9%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
144 N-1 -50 11 22% 316 45.1%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
154 V+1 -450 22 44% 338 45.1%109653Kn986E653 K21087ED542942
161NT Ö+2 -150 0 0% 338 42.2%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 15, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
173NT V-2 100 47 94% 385 45.3%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT Ö+1 -430 7 14% 392 43.6%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
193NT N-1 50 44 88% 436 45.9%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
201NT S= -90 12 24% 448 44.8%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som NS mot par 13, Kim Nyström - Eva Persson
213NT N-2 -200 3 6% 451 43.0%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
223 V-2 200 35 70% 486 44.2%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 25, Jane Girdo - Gunlis Åberg
233NT V+1 -630 14 28% 500 43.5%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
242 V= -110 28 56% 528 44.0%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104