Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Mats Andersson - Sten Ahlgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist
12 V= 110 34 68% 34 68.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö= 400 34 68% 68 68.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
32 S+2 130 28 56% 96 64.0%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 S+1 130 38 76% 134 67.0%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 37, Bibi Jönsson - Willy Landgren
54 S= 620 41 82% 175 70.0%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 N+1 450 45 90% 220 73.3%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 31, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
73NT V+1 630 47 94% 267 76.3%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V-1 -50 9 18% 276 69.0%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 38, Göran Ekelund - Sverker Hellsten
92 S= 110 37 74% 313 69.6%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
102 V+1 -140 43 86% 356 71.2%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som NS mot par 32, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
113NT S+1 430 47 94% 403 73.3%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
123 N= 140 46 92% 449 74.8%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 39, Gunilla Wallin - Åke Kajrup
134 N+1 -650 26 52% 475 73.1%52EDKn965D9E97 9841081062106532
144 Ö-1 -50 29 58% 504 72.0%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 33, Björn Karlsson - Ann Bomark
154 V+1 450 28 56% 532 70.9%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
161NT Ö= 90 26 52% 558 69.8%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 40, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
174 V+1 -150 9 18% 567 66.7%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT V+1 -430 7 14% 574 63.8%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 56, Kristin Ekholm - Peter Ingwersen
193NT S+1 -430 11 22% 585 61.6%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
202 V-1 -100 5 10% 590 59.0%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 35, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
213NT S= -600 25 50% 615 58.6%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222 V= 110 46 92% 661 60.1%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som ÖV mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
231D S-3 800 48 96% 709 61.7%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
242 Ö= 110 22 44% 731 60.9%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2