Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Monica Gilhorn - Anita Martinsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Agneta Johansson - Lars Svensson
13 N-1 50 21 42% 21 42.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö= 400 34 68% 55 55.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som ÖV mot par 21, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
32 S+2 -130 22 44% 77 51.3%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
45 S-1 100 39 78% 116 58.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
54 N= 620 41 82% 157 62.8%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S= 420 34 68% 191 63.7%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 19, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
73NT V-1 -100 6 12% 197 56.3%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V-1 -50 9 18% 206 51.5%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 17, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
92 S= 110 37 74% 243 54.0%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
103NT Ö-1 100 48 96% 291 58.2%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som NS mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
112 Ö-1 50 10 20% 301 54.7%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
123 Ö-1 50 35 70% 336 56.0%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som NS mot par 15, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
132 N+3 200 8 16% 344 52.9%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
144 N-2 -100 4 8% 348 49.7%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
154 V= -420 43 86% 391 52.1%109653Kn986E653 K21087ED542942
162NT S-2 -100 15 30% 406 50.8%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som ÖV mot par 13, Kim Nyström - Eva Persson
172 Ö= 110 25 50% 431 50.7%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT Ö= 400 28 56% 459 51.0%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
193NT N-2 -100 0 0% 459 48.3%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
204 N-3 -300 1 2% 460 46.0%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 24, Gunilla Ljung - Gun Bellander
213NT N-2 -200 3 6% 463 44.1%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222 V-1 100 22 44% 485 44.1%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 23, Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten
233NT V= -600 23 46% 508 44.2%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
241NT Ö+1 -120 22 44% 530 44.2%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104