Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Yvonne Tolf - Jeanette Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 56, Kristin Ekholm - Peter Ingwersen
12NT S-2 100 30 60% 30 60.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö= 400 34 68% 64 64.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som ÖV mot par 32, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
32 S+3 -150 10 20% 74 49.3%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
42 V= 110 44 88% 118 59.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 39, Gunilla Wallin - Åke Kajrup
54 N= -620 9 18% 127 50.8%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 S+1 -450 5 10% 132 44.0%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 33, Björn Karlsson - Ann Bomark
73NT V= 600 30 60% 162 46.3%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
83NT V= 400 31 62% 193 48.2%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 40, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
92 S= -110 13 26% 206 45.8%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
101 V+3 170 15 30% 221 44.2%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 34, Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn
112 S+2 -130 19 38% 240 43.6%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
122 V+1 110 24 48% 264 44.0%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 41, Christer Flensburg - Vanja Flensburg
133NT S-1 -100 2 4% 266 40.9%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
143 V-1 50 21 42% 287 41.0%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som ÖV mot par 35, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
154 V+1 450 28 56% 315 42.0%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
163NT S= -400 3 6% 318 39.8%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som ÖV mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
172NT Ö+3 210 46 92% 364 42.8%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
185 Ö-2 -100 1 2% 365 40.6%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 36, Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist
193NT N+1 430 39 78% 404 42.5%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
202 V= -110 27 54% 431 43.1%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
214 N+1 650 39 78% 470 44.8%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
223 S-6 -300 0 0% 470 42.7%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 37, Bibi Jönsson - Willy Landgren
232 S-3 300 19 38% 489 42.5%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
243 Ö= 110 22 44% 511 42.6%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2