Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
13 Ö= 140 42 84% 42 84.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
22NT Ö= 120 12 24% 54 54.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 19, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
32 S+2 130 28 56% 82 54.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
44 N= 130 38 76% 120 60.0%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som ÖV mot par 18, Jan Öhman - Gunnar Olsson
53NT S= -600 21 42% 141 56.4%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64D Ö-2 -500 0 0% 141 47.0%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som NS mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
73NT V+1 -630 3 6% 144 41.1%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
83NT Ö+1 -430 1 2% 145 36.2%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 15, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
92 N-1 -50 25 50% 170 37.8%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 V+1 -650 10 20% 180 36.0%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som NS mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
113 N= 110 18 36% 198 36.0%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
123NT V-3 150 49 98% 247 41.2%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som NS mot par 13, Kim Nyström - Eva Persson
134 N+1 650 24 48% 271 41.7%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
143 N-1 -50 11 22% 282 40.3%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som ÖV mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
154 V= 420 7 14% 289 38.5%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
163NT S-1 50 18 36% 307 38.4%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 25, Jane Girdo - Gunlis Åberg
172NT V-1 50 38 76% 345 40.6%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT Ö= -400 22 44% 367 40.8%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som NS mot par 23, Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten
193NT N+1 430 39 78% 406 42.7%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
201NT S= 90 38 76% 444 44.4%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 22, Agneta Johansson - Lars Svensson
214 N= 620 33 66% 477 45.4%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222NT V-1 100 22 44% 499 45.4%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 21, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
233NT V-1 -100 4 8% 503 43.7%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
244 Ö-1 -50 13 26% 516 43.0%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2