Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Lena Stålbrink - Ulla Barkeman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
12 N+1 -110 5 10% 5 10.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
22NT Ö+1 150 20 40% 25 25.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som ÖV mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
32 S+3 -150 10 20% 35 23.3%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
43 S+1 -130 12 24% 47 23.5%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
53 N= 140 20 40% 67 26.8%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S= 420 34 68% 101 33.7%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 49, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
72NT V+1 150 15 30% 116 33.1%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
83NT V= 400 31 62% 147 36.8%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
91NT Ö+1 -120 6 12% 153 34.0%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
102 V+3 -200 29 58% 182 36.4%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som NS mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
113 N= 110 18 36% 200 36.4%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
121NT V+1 -120 21 42% 221 36.8%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som NS mot par 45, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
134 N+1 650 24 48% 245 37.7%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
142 V= -110 1 2% 246 35.1%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
154 V+1 -450 22 44% 268 35.7%109653Kn986E653 K21087ED542942
163NT S= 400 47 94% 315 39.4%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som ÖV mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
172 Ö+1 110 25 50% 340 40.0%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT Ö= 400 28 56% 368 40.9%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
192NT N= 120 14 28% 382 40.2%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
203 N-1 -100 33 66% 415 41.5%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
213NT S= 600 25 50% 440 41.9%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222 V= -110 4 8% 444 40.4%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 53, Kerstin Degermark - Mona Berge
233 V= -110 40 80% 484 42.1%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
243NT Ö= -400 8 16% 492 41.0%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104