Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Björn Karlsson - Ann Bomark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
12 N-1 -50 29 58% 29 58.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
2Pass 42 84% 71 71.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
31NT N+1 -120 32 64% 103 68.7%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
43 V-1 -100 28 56% 131 65.5%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 45, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
54 S= 620 41 82% 172 68.8%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S= 420 34 68% 206 68.7%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
73NT V= -600 20 40% 226 64.6%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
83NT V= -400 19 38% 245 61.2%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
91NT Ö= -90 16 32% 261 58.0%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
102 V+2 -170 35 70% 296 59.2%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
113 N-1 -50 7 14% 303 55.1%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
121NT V-1 50 35 70% 338 56.3%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
132NT S+2 -180 44 88% 382 58.8%52EDKn965D9E97 9841081062106532
142 N+2 -170 8 16% 390 55.7%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som NS mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
154 V+1 -450 22 44% 412 54.9%109653Kn986E653 K21087ED542942
161NT Ö= -90 24 48% 436 54.5%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
171NT V= -90 30 60% 466 54.8%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT Ö-1 50 43 86% 509 56.6%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som NS mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
193NT N-1 -50 6 12% 515 54.2%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
204 V-1 100 45 90% 560 56.0%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som ÖV mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
214NT S-2 200 47 94% 607 57.8%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222 S-1 50 39 78% 646 58.7%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som ÖV mot par 49, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
233NT Ö-1 -100 4 8% 650 56.5%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
244 Ö= 420 44 88% 694 57.8%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2