Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
12 Ö+1 -140 8 16% 8 16.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 24 24.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
33 S+1 130 28 56% 52 34.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 V-1 100 22 44% 74 37.0%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
52 Ö-3 150 24 48% 98 39.2%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 N-1 -50 12 24% 110 36.7%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
73NT V+1 -630 3 6% 113 32.3%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V-1 50 41 82% 154 38.5%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som ÖV mot par 53, Kerstin Degermark - Mona Berge
92 S= -110 13 26% 167 37.1%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 V+2 680 48 96% 215 43.0%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som NS mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
113 S+1 130 31 62% 246 44.7%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
122 V+2 -130 10 20% 256 42.7%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som NS mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
134 N+1 650 24 48% 280 43.1%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
145 V-4 200 47 94% 327 46.7%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 49, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
154 V+1 -450 22 44% 349 46.5%109653Kn986E653 K21087ED542942
162 N-1 -50 32 64% 381 47.6%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som ÖV mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
173NT V-2 -100 3 6% 384 45.2%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
182NT V+1 150 13 26% 397 44.1%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som ÖV mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
193NT S= -400 27 54% 424 44.6%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
203 V= 140 35 70% 459 45.9%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som NS mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
213NT S= 600 25 50% 484 46.1%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
221NT Ö-1 100 22 44% 506 46.0%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 45, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
233NT V= 600 27 54% 533 46.3%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
242 Ö-1 -50 13 26% 546 45.5%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2