Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Agneta Johansson - Lars Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
13 N-1 -50 29 58% 29 58.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 45 45.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 24, Gunilla Ljung - Gun Bellander
33 S= -110 39 78% 84 56.0%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
44 N= -130 12 24% 96 48.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
54 S-1 -100 10 20% 106 42.4%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S= 420 34 68% 140 46.7%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
73NT V= -600 20 40% 160 45.7%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V-1 50 41 82% 201 50.2%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som ÖV mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
92 S= -110 13 26% 214 47.6%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 V+1 650 40 80% 254 50.8%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
113 N+1 -130 19 38% 273 49.6%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
124 Ö-2 -100 7 14% 280 46.7%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
134 N+1 650 24 48% 304 46.8%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
144 N-1 -50 11 22% 315 45.0%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som ÖV mot par 26, Bodil Wikström - Ulla Lundström
154 V+1 450 28 56% 343 45.7%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
163NT S-2 100 35 70% 378 47.2%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som ÖV mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
173 V+1 130 36 72% 414 48.7%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT V-1 -50 7 14% 421 46.8%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som ÖV mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
193NT N-1 50 44 88% 465 48.9%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
202 V+1 140 35 70% 500 50.0%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 4, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
214 N= -620 17 34% 517 49.2%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222NT V-1 -100 28 56% 545 49.5%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som ÖV mot par 11, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
234 Ö+1 150 14 28% 559 48.6%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
242NT Ö+2 180 40 80% 599 49.9%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2