Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Magnus Friberg - Mats Ryderheim

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
13 N= -110 5 10% 5 10.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö= 400 34 68% 39 39.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som ÖV mot par 4, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
32 S+2 -130 22 44% 61 40.7%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
44 N= -130 12 24% 73 36.5%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 11, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
54 N-2 -200 1 2% 74 29.6%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S= 420 34 68% 108 36.0%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 5, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
73NT V-1 100 44 88% 152 43.4%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V-1 50 41 82% 193 48.2%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som ÖV mot par 21, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
91NT Ö= 90 34 68% 227 50.4%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 Ö= 620 31 62% 258 51.6%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som NS mot par 17, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
113NT S+1 430 47 94% 305 55.5%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
121NT V-2 100 43 86% 348 58.0%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
133NT S-2 200 50 100% 398 61.2%52EDKn965D9E97 9841081062106532
143 V-1 -50 29 58% 427 61.0%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
154 V+1 450 28 56% 455 60.7%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
162 S= -110 10 20% 465 58.1%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som ÖV mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
172NT V-1 -50 12 24% 477 56.1%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT Ö+2 460 48 96% 525 58.3%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
193NT N= 400 23 46% 548 57.7%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
202 V= -110 27 54% 575 57.5%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som ÖV mot par 9, Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander
212NT S= -120 36 72% 611 58.2%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
221NT Ö-1 -100 28 56% 639 58.1%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
233NT V= -600 23 46% 662 57.6%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
244 Ö+1 -450 1 2% 663 55.2%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104