Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Jan Öhman - Gunnar Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
14D N-2 300 49 98% 49 98.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
21NT Ö+1 120 12 24% 61 61.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
33 S+1 170 47 94% 108 72.0%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
45 S-1 -100 11 22% 119 59.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 4, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
53NT S= 600 29 58% 148 59.2%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64D Ö-2 500 50 100% 198 66.0%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 11, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
73NT V-1 -100 6 12% 204 58.3%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V-1 -50 9 18% 213 53.2%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 26, Bodil Wikström - Ulla Lundström
93 S-2 100 41 82% 254 56.4%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 V+1 650 40 80% 294 58.8%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
113 Ö-3 -150 8 16% 302 54.9%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
122 Ö+2 130 40 80% 342 57.0%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
134 N+1 650 24 48% 366 56.3%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
143 N= 140 33 66% 399 57.0%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som ÖV mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
154 V+2 480 48 96% 447 59.6%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
163 N-1 50 18 36% 465 58.1%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
173 Ö+1 -130 14 28% 479 56.4%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
181NT Ö+2 -150 37 74% 516 57.3%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
193NT S= -400 27 54% 543 57.2%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
203 S-1 100 17 34% 560 56.0%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som NS mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
215 N= 600 25 50% 585 55.7%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222 V-1 100 22 44% 607 55.2%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 9, Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander
233NT V+2 660 43 86% 650 56.5%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
243NT V+1 430 46 92% 696 58.0%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2