Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anita Martinsson - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
14 Ö= -420 8.0 24% 8 24.0%1065Kn765642D85 EKKn984Kn83K932
22 Ö+1 -140 11.0 32% 19 28.0%K826542Kn53DKn6 10ED87K964K983
Rond 2, som NS mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
34 Ö+2 -680 19.0 56% 38 37.3%K4Kn6Kn98654D76 537432ED98542
43 S= 140 31.0 91% 69 50.8%Kn52EDKnD754397 D9874363K109E2
Rond 3, som ÖV mot par 4, Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson
54 V+1 450 20.0 59% 89 52.4%8EKKnK542EKn1076 EKKn9632763Kn83
64 N+1 -450 9.0 26% 98 48.0%D2942Kn108432102 Kn10453D976EK95
Rond 4, som NS mot par 5, Anders Olsson - Sten Ahlgren
74D S= 790 26.0 76% 124 52.0%EKn10941087321043 7653EKDKn6E2D3
83NT V+1 -430 19.0 56% 143 52.5%109310865852ED3 DKn8643D943542
Rond 5, som NS mot par 6, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
94 V-1 100 25.0 74% 168 54.9%D8742E106951075 103D5KDKn32KD94
102NT V-1 100 28.0 82% 196 57.6%K658310984KDKn5 E8109654Kn765E7
Rond 6, som NS mot par 7, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
113NT Ö+2 -460 0.0 0% 196 52.4%EKn542Kn1098E432 K83K8755432109
121NT V-2 100 10.0 29% 206 50.4%1076EKD9Kn108396 EK831075K6Kn1087
Rond 7, som NS mot par 8, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
133 S+1 170 6.0 18% 212 47.9%10842KKn75ED474 EK976E10928723
141NT S-1 -50 19.0 56% 231 48.5%43K94D87631054 ED85ED2952KD9
Rond 8, som NS mot par 9, Göran Nyqvist - Peter Perulf
155 V-2 100 8.0 24% 239 46.9%EKD83KKn74276D Kn4E965KKn10843Kn
162 V= -90 2.0 6% 241 44.3%Kn62D106293EKn93 KD5KKn95K7D842
Rond 9, som NS mot par 10, Gunilla Wallin - Mats Andersson
174 V+1 -450 3.0 9% 244 42.2%10Kn10842109KKn965 32E63ED874343
184 Ö+2 -480 1.0 3% 245 40.1%1062982K76Kn1043 E8K10754ED3292
Rond 10, som ÖV mot par 11, Stig Unoson - Ulla Wästberg
195D S-3 500 34.0 100% 279 43.2%10864Kn109210D932 EKKn53KDKn95Kn108
203 V= 140 6.0 18% 285 42.0%E108EDKn32D732E DKn531076EK8598
Rond 11, som ÖV mot par 12, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
212 N-3 300 31.0 91% 316 44.3%EK10839873KD85 521052104EKn9643
225 S-1 50 32.0 94% 348 46.5%E81098654252Kn7 D1052KD3D109753
Rond 12, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
232 V+1 -140 8.0 24% 356 45.6%E754K83EK9874 KnDKn963Kn10542Kn2
243 V+2 -200 5.0 15% 361 44.3%KnD853D9756543 K973EKn1097KKn8K