Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Ulla Borgström - Monica Wester

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
13NT S-1 50 39 98% 39 98.0%E943107EDKn84107 75621075KD9532
22 Ö+2 170 23 58% 62 78.0%DKn985KD103K10K9 1032E87E986443
Rond 2, som ÖV mot par 17, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
33NT Ö+2 660 26 65% 88 73.7%94KD103K86EK85 EDKn105KnE7321076
41NT V= 90 23 58% 111 69.8%Kn876DKn91063862 KD284EKKnKKn753
Rond 3, som ÖV mot par 1, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
53 S= -140 37 93% 148 74.4%KKn107102Kn1073KKn8 Kn9754D642ED96
62 N+2 -170 16 40% 164 68.7%EKKD72Kn753762 D710931082KD943
Rond 4, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Judit Derzsi-Jalgard
74 N-5 500 34 85% 198 71.0%D10108542KKn5963 K6546ED96432K
84 V+2 480 26 65% 224 70.2%D1076Kn3EK2EDKn5 E8532ED28K642
Rond 5, som ÖV mot par 13, Rolf Sjödahl - Anne-Cathrine Svenning
95D S-1 100 25 63% 249 69.4%ED103DKn107107964 KKn85E9626ED103
102 V+2 170 23 58% 272 68.3%E84K86E1064K94 K10975ED473273
Rond 6, som ÖV mot par 15, Bengt Rickenstedt - Christer Thulin
112 V+1 140 20 50% 292 66.6%1042108ED543K84 EKn863EKn5K10D96
122 N+2 -170 14 35% 306 64.0%2EKn1093Kn865D42 9863D5ED103953
Rond 7, som NS mot par 9, Klas Bellander - Johan Erlandsson
134 Ö+1 -150 21 53% 327 63.2%6EKD1064253Kn75 D98385K108D964
142 Ö+1 -140 4 10% 331 59.4%KDKn106D98321042 E5D843Kn7EKn753
Rond 8, som ÖV mot par 18, Milan Korac - Bengt Nilsson
153NT V-2 -100 3 8% 334 55.9%ED1094KnED76D92 82D8652K104E86
164 N+1 -450 16 40% 350 54.9%D54EKn865310742 32KD979875DKn8
Rond 9, som ÖV mot par 3, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
174 N-3 150 36 90% 386 57.0%109Kn98DKn642EKn6 E753E625109872
183 Ö= 110 37 93% 423 59.0%95Kn742EKn874ED Kn10D93K63KKn985
Rond 10, som NS mot par 16, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
191NT N+1 120 36 90% 459 60.6%K735432E9EK84 D10929K76410652
204 Ö= -620 7 18% 466 58.5%Kn1073Kn494EKn863 952E98KDKn6592
Rond 11, som NS mot par 7, Birgitta Nilsson - Gunilla Oredsson
214 N= 130 10 25% 476 56.9%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
222 V+3 -200 14 35% 490 55.9%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som NS mot par 14, Monica Gilhorn - Jan-Erik Olsson
231NT V+2 -150 30 75% 520 56.7%KDKn109109652Kn97 1098742765EK85
245D S-1 -100 27 68% 547 57.2%KDKn7D7656KD32 109865EKn3EKn984