Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 43, Katrina Redell - Hans-Inge Magnusson
14 N= 420 26 65% 26 65.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
22 Ö+2 -170 17 43% 43 54.0%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som ÖV mot par 42, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
33NT Ö+1 630 7 18% 50 42.0%94KD103K86EK85 EDKn105KnE7321076
41NT V-1 -100 10 25% 60 37.8%Kn876DKn91063862 KD284EKKnKKn753
Rond 3, som ÖV mot par 41, Kent Hermansson - Jan Öhman
54 S= -620 8 20% 68 34.2%KKn107102Kn1073KKn8 Kn9754D642ED96
62 N+3 -200 7 18% 75 31.5%EKKD72Kn753762 D710931082KD943
Rond 4, som ÖV mot par 52, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
73 S-1 100 23 58% 98 35.3%D10108542KKn5963 K6546ED96432K
84 V+2 480 26 65% 124 39.0%D1076Kn3EK2EDKn5 E8532ED28K642
Rond 5, som NS mot par 51, Zalman Puterman - Maria Tendler
94 S= 130 34 85% 158 44.1%9764K843E2Kn87 25KDKn98543K52
102 V+1 -140 31 78% 189 47.5%632Kn97532KnE86 DKn10KD985DKn1052
Rond 6, som NS mot par 50, Björn Klefbohm - Susanne Levin
112NT V+2 -180 10 25% 199 45.5%K5D64328EKn1072 D97K97Kn976253
123NT N-2 -200 1 3% 200 41.9%KD5K7642K9EKn10 EKn10748742K876
Rond 7, som ÖV mot par 49, Anders Freij - Jan-Eric Larsson
134 V-1 -100 4 10% 204 39.5%752Kn73EDKn6423 EKKn104997EK1082
142 S= -90 10 25% 214 38.4%10964EKn52E104K8 8732K97K65D96
Rond 8, som NS mot par 48, Louise Grandinsson - Christina Leander
153NT V+1 -430 5 13% 219 36.7%Kn65E1074Kn9Kn743 K73K938532K105
162NT S-1 -50 10 25% 229 36.0%Kn108764K1032965 EK9102EDKn64EK3
Rond 9, som NS mot par 47, Anders Olsson - Sten Ahlgren
171NT N+2 150 36 90% 265 39.2%KKn84D1075K9833 D62K43E107KD54
183 Ö= -110 3 8% 268 37.4%EK862K86510956 D743E10D2107432
Rond 10, som NS mot par 46, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
193 S-1 -50 18 45% 286 37.8%K735432E9EK84 D10929K76410652
201 V= -80 34 85% 320 40.2%Kn1073Kn494EKn863 952E98KDKn6592
Rond 11, som NS mot par 45, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
213NT S+1 630 17 43% 337 40.3%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
222 V-2 200 38 95% 375 42.8%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som NS mot par 44, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
234D Ö-2 500 38 95% 413 45.1%KDKn109109652Kn97 1098742765EK85
245 V= -400 14 35% 427 44.7%KDKn7D7656KD32 109865EKn3EKn984