Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Gunilla Ljung - Gun Bellander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 44, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
14 N= -420 14 35% 14 35.0%E943107EDKn84107 75621075KD9532
23 Ö+1 170 23 58% 37 46.5%DKn985KD103K10K9 1032E87E986443
Rond 2, som NS mot par 43, Katrina Redell - Hans-Inge Magnusson
33NT Ö+2 -660 14 35% 51 42.7%76975Kn10954D42 K832E8642DKn93
41NT V= -90 17 43% 68 42.8%E1094K1065D72109 53E7329854ED4
Rond 3, som NS mot par 42, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
52 S+2 170 15 38% 83 41.8%853KD3E9107543 ED9642E86K852
62 N+1 140 13 33% 96 40.3%Kn10654Kn84ED948 9832E65K6EKn105
Rond 4, som NS mot par 41, Kent Hermansson - Jan Öhman
74 V= -130 10 25% 106 38.1%Kn8732ED97D742 E9KKn73108EKn1085
86 V-1 50 38 95% 144 45.2%KKnK98654Kn61083 94107D109754397
Rond 5, som NS mot par 52, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
95 Ö-1 100 24 60% 168 46.9%9764K843E2Kn87 25KDKn98543K52
103 V+1 -170 17 43% 185 46.5%632Kn97532KnE86 DKn10KD985DKn1052
Rond 6, som NS mot par 51, Zalman Puterman - Maria Tendler
114 V= -420 4 10% 189 43.2%K5D64328EKn1072 D97K97Kn976253
122 N+1 140 17 43% 206 43.2%KD5K7642K9EKn10 EKn10748742K876
Rond 7, som NS mot par 50, Björn Klefbohm - Susanne Levin
133 Ö= -140 26 65% 232 44.8%6EKD1064253Kn75 D98385K108D964
142 V+1 -140 4 10% 236 42.4%KDKn106D98321042 E5D843Kn7EKn753
Rond 8, som ÖV mot par 49, Anders Freij - Jan-Eric Larsson
151NT V= 90 14 35% 250 41.9%ED1094KnED76D92 82D8652K104E86
164 N+2 -480 5 13% 255 40.1%D54EKn865310742 32KD979875DKn8
Rond 9, som ÖV mot par 48, Louise Grandinsson - Christina Leander
171NT S-2 100 32 80% 287 42.4%109Kn98DKn642EKn6 E753E625109872
184 V-3 -150 2 5% 289 40.3%95Kn742EKn874ED Kn10D93K63KKn985
Rond 10, som ÖV mot par 47, Anders Olsson - Sten Ahlgren
192 V= 110 26 65% 315 41.6%EKn5DKn6832DKn97 864EK1087DKn1053
202 Ö+1 140 14 35% 329 41.3%84KD6532KD754 EKD610732E108710
Rond 11, som NS mot par 46, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
213NT S+2 660 26 65% 355 42.4%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
222 V+2 -170 22 55% 377 43.0%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som NS mot par 45, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
232 S-2 -200 22 55% 399 43.5%KDKn109109652Kn97 1098742765EK85
245 S-1 -50 31 78% 430 45.0%KDKn7D7656KD32 109865EKn3EKn984