Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Lars G Svensson - Kerstin Degermark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn
14 N+1 -450 3 8% 3 8.0%E943107EDKn84107 75621075KD9532
22 Ö+1 140 4 10% 7 9.0%DKn985KD103K10K9 1032E87E986443
Rond 2, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Judit Derzsi-Jalgard
33NT Ö+1 630 7 18% 14 12.0%94KD103K86EK85 EDKn105KnE7321076
41NT V= 90 23 58% 37 23.5%Kn876DKn91063862 KD284EKKnKKn753
Rond 3, som ÖV mot par 13, Rolf Sjödahl - Anne-Cathrine Svenning
52 S+2 -170 25 63% 62 31.4%KKn107102Kn1073KKn8 Kn9754D642ED96
61NT V-3 -300 3 8% 65 27.5%EKKD72Kn753762 D710931082KD943
Rond 4, som ÖV mot par 15, Bengt Rickenstedt - Christer Thulin
73 S= -140 4 10% 69 25.0%D10108542KKn5963 K6546ED96432K
86 V-1 -50 2 5% 71 22.5%D1076Kn3EK2EDKn5 E8532ED28K642
Rond 5, som NS mot par 7, Birgitta Nilsson - Gunilla Oredsson
94 S= 130 34 85% 105 29.4%9764K843E2Kn87 25KDKn98543K52
103 V-1 100 37 93% 142 35.8%632Kn97532KnE86 DKn10KD985DKn1052
Rond 6, som ÖV mot par 18, Milan Korac - Bengt Nilsson
114D S-2 300 32 80% 174 39.8%1042108ED543K84 EKn863EKn5K10D96
124 S-1 100 35 88% 209 43.8%2EKn1093Kn865D42 9863D5ED103953
Rond 7, som ÖV mot par 1, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
134 Ö+1 150 19 48% 228 44.2%752Kn73EDKn6423 EKKn104997EK1082
142 S+1 -110 1 3% 229 41.2%10964EKn52E104K8 8732K97K65D96
Rond 8, som ÖV mot par 16, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
151 Ö= 80 12 30% 241 40.5%ED1094KnED76D92 82D8652K104E86
165 S-2 100 36 90% 277 43.6%D54EKn865310742 32KD979875DKn8
Rond 9, som NS mot par 5, Ulla Borgström - Monica Wester
174 N-3 -150 4 10% 281 41.6%KKn84D1075K9833 D62K43E107KD54
183 Ö= -110 3 8% 284 39.7%EK862K86510956 D743E10D2107432
Rond 10, som NS mot par 14, Monica Gilhorn - Jan-Erik Olsson
193 V-2 200 40 100% 324 42.9%K735432E9EK84 D10929K76410652
201NT Ö+2 -150 21 53% 345 43.4%Kn1073Kn494EKn863 952E98KDKn6592
Rond 11, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
213NT S+1 -630 23 58% 368 44.1%D96Kn10887410983 Kn832E932D10665
222 V+2 170 18 45% 386 44.1%51062K1096EKn1052 EDKn1093EDKn7323
Rond 12, som ÖV mot par 17, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
231NT V+2 150 10 25% 396 43.3%D65384Kn7E10642 EKKnE32D43KD83
245D S-1 100 13 33% 409 42.9%342DKn1084310765 E42K1098K9752E