Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Rolf Sjödahl - Anne-Cathrine Svenning
11 S+2 -140 33 83% 33 83.0%E943107EDKn84107 75621075KD9532
23 Ö+1 170 23 58% 56 70.5%DKn985KD103K10K9 1032E87E986443
Rond 2, som NS mot par 15, Bengt Rickenstedt - Christer Thulin
34 V= -620 36 90% 92 77.0%76975Kn10954D42 K832E8642DKn93
42 V= -110 10 25% 102 64.0%E1094K1065D72109 53E7329854ED4
Rond 3, som NS mot par 5, Ulla Borgström - Monica Wester
53 S= 140 3 8% 105 52.8%853KD3E9107543 ED9642E86K852
62 N+2 170 24 60% 129 54.0%Kn10654Kn84ED948 9832E65K6EKn105
Rond 4, som NS mot par 18, Milan Korac - Bengt Nilsson
74 S= 130 31 78% 160 57.4%Kn8732ED97D742 E9KKn73108EKn1085
85 V+1 -480 14 35% 174 54.6%KKnK98654Kn61083 94107D109754397
Rond 5, som ÖV mot par 11, Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn
94 S-1 50 19 48% 193 53.9%ED103DKn107107964 KKn85E9626ED103
103 V+1 170 23 58% 216 54.3%E84K86E1064K94 K10975ED473273
Rond 6, som ÖV mot par 16, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
114 V= 420 36 90% 252 57.5%1042108ED543K84 EKn863EKn5K10D96
122 N= -110 29 73% 281 58.8%2EKn1093Kn865D42 9863D5ED103953
Rond 7, som NS mot par 3, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
134 Ö+1 -150 21 53% 302 58.4%6EKD1064253Kn75 D98385K108D964
142 S+1 110 39 98% 341 61.2%KDKn106D98321042 E5D843Kn7EKn753
Rond 8, som NS mot par 14, Monica Gilhorn - Jan-Erik Olsson
152NT V-2 100 37 93% 378 63.3%Kn65E1074Kn9Kn743 K73K938532K105
164 N+2 480 35 88% 413 64.9%Kn108764K1032965 EK9102EDKn64EK3
Rond 9, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
172NT S+1 -150 4 10% 417 61.6%109Kn98DKn642EKn6 E753E625109872
183 N= -140 7 18% 424 59.2%95Kn742EKn874ED Kn10D93K63KKn985
Rond 10, som ÖV mot par 17, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
192 V-1 -100 12 30% 436 57.7%EKn5DKn6832DKn97 864EK1087DKn1053
202 Ö+1 140 14 35% 450 56.5%84KD6532KD754 EKD610732E108710
Rond 11, som ÖV mot par 9, Klas Bellander - Johan Erlandsson
213NT N+3 -690 5 13% 455 54.5%D96Kn10887410983 Kn832E932D10665
223 V= 140 14 35% 469 53.6%51062K1096EKn1052 EDKn1093EDKn7323
Rond 12, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Judit Derzsi-Jalgard
234D Ö-3 -800 0 0% 469 51.3%D65384Kn7E10642 EKKnE32D43KD83
244 S= -420 1 3% 470 49.2%342DKn1084310765 E42K1098K9752E