Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Johnny Nielsen - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Rolf Bergström - Christer Löfgren
1Pass 20.0 50% 20 50.0%D9742ED3K4384 KKn3108672ED732
23NT S= 600 12.0 30% 32 40.0%98KKn2EK9865K9 E2D1087DKn7E654
Rond 2, som NS mot par 14, Göran Nyqvist - Peter Perulf
34D V-2 500 40.0 100% 72 60.0%D1053DKD872ED2 6109832964KKn75
45 V-1 100 37.0 93% 109 68.2%853EK53252KD5 97629861074376
Rond 3, som ÖV mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
51 Ö+1 110 34.0 85% 143 71.6%E8747K9528732 KKn10EKKn54876Kn4
63 V-2 -200 5.0 13% 148 61.8%E8754E85D10852 KKnD10632EKD434
Rond 4, som ÖV mot par 12, Håkan Linse - Arne Bojesson
73NT N-1 100 30.0 75% 178 63.7%E1097KD524E654 K832104982Kn1093
82 V-1 -50 11.0 28% 189 59.2%EKn975Kn873E1048 102E10654Kn76KD6
Rond 5, som ÖV mot par 11, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
93NT S+2 -460 13.0 33% 202 56.3%6965E109536542 D8543Kn10282KD9
105 S+1 -680 2.0 5% 204 51.2%EDKn943Kn658763 65876387432E9
Rond 6, som NS mot par 22, Johan Erlandsson - Alf Roos
113 N= 110 11.0 28% 215 49.1%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
123 Ö-4 200 32.0 80% 247 51.7%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som NS mot par 21, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
133NT Ö+2 -660 27.4 68% 274.4 52.9%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
144 V= -130 25.3 63% 299.7 53.6%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som ÖV mot par 20, Jan Clementsson - Mats Andersson
153 S+2 -150 14.5 36% 314.2 52.5%D9108642E1061032 EKn763D73D87Kn8
163 N= -140 7.8 20% 322 50.4%Kn9862Kn73Kn6KKn2 K43K8EK5108753
Rond 9, som NS mot par 19, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
173 N= 140 29.0 73% 351 51.8%E7D10654DKn9K83 KKn104K932862DKn
182 Ö+3 -200 37.0 93% 388 54.1%K10532ED1073KKn9 1039749652ED84
Rond 10, som NS mot par 18, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
193NT S-2 -100 5.0 13% 393 51.9%E75KD84Kn810642 86E73EK95KKn53
203 V-2 200 37.0 93% 430 54.0%KD743Kn1026E1095 E82743K1074KKn4
Rond 11, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
213 S+1 130 26.0 65% 456 54.5%KD86E108Kn86549 E9K954E1072D106
224 N+1 450 38.0 95% 494 56.3%632EDKn93K10934 8K865Kn874KD32
Rond 12, som NS mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
233NT V= -600 10.0 25% 504 55.0%75KD8624Kn9762 DKn10109EKn653285
244 S+1 150 25.0 63% 529 55.3%94EK83D64EK65 Kn292EKKn532987