Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Louise Grandinsson - Monica Lannerud

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Mona Andersson - Jan-Erik Olsson
1Pass 20.0 50% 20 50.0%D9742ED3K4384 KKn3108672ED732
23NT S+3 690 38.0 95% 58 72.5%98KKn2EK9865K9 E2D1087DKn7E654
Rond 2, som ÖV mot par 51, Mats Holm - Richard Korse
34D V-1 -200 10.0 25% 68 56.7%972EKKn76510986 EKKn844EKn105343
43 Ö+1 130 9.0 23% 77 48.2%ED107EKKn986Kn42 KDKn104Kn4DE10983
Rond 3, som NS mot par 49, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
52 V-2 100 25.0 63% 102 51.2%932D932DKn43E9 D651086E10KD1065
64 Ö-1 100 25.0 63% 127 53.2%D10KKn851062E763 9632974Kn97KKn9
Rond 4, som ÖV mot par 36, Zalman Puterman - Maria Tendler
73 S+1 -130 14.0 35% 141 50.6%E1097KD524E654 K832104982Kn1093
82 V= 110 25.0 63% 166 52.1%EKn975Kn873E1048 102E10654Kn76KD6
Rond 5, som ÖV mot par 31, Sven Grahn - Wiveca Lindström
93NT S= -400 30.0 75% 196 54.7%6965E109536542 D8543Kn10282KD9
104 S= -620 31.0 78% 227 57.0%EDKn943Kn658763 65876387432E9
Rond 6, som ÖV mot par 37, Nina Nilsson - Lars Becklén
113NT S+1 -430 1.0 3% 228 52.1%KD1038532EKD75 7610964863D973
123NT S= -600 1.0 3% 229 48.0%DKn104Kn87K52Kn74 532E104Kn94ED63
Rond 7, som ÖV mot par 32, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
134 Ö+2 680 16.9 42% 245.9 47.5%843EKn1063K86E7 EK5D8ED4310432
143NT Ö+1 430 38.9 97% 284.8 51.1%E976K9K104D763 K53E76DKnKn10852
Rond 8, som NS mot par 38, Bibi Jönsson - Willy Landgren
154 N-2 -200 6.7 17% 291.5 48.8%84KnKn9543ED954 K1052EK95K2K76
163 Ö-2 200 38.8 97% 330.3 51.8%EDE109521074294 1075D64D983ED6
Rond 9, som NS mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
172 N+1 140 29.0 73% 359.3 53.1%E7D10654DKn9K83 KKn104K932862DKn
184 Ö+1 -450 18.0 45% 377.3 52.6%K10532ED1073KKn9 1039749652ED84
Rond 10, som ÖV mot par 39, Björn Klefbohm - Susanne Levin
193NT S+1 -430 1.0 3% 378.3 50.0%Kn943Kn1092D1043D KD10265762E987
203 V-1 -100 16.0 40% 394.3 49.5%Kn1095KD9895D63 6E65EDKn832872
Rond 11, som NS mot par 34, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
212 S+2 130 26.0 65% 420.3 50.2%KD86E108Kn86549 E9K954E1072D106
224 N= 420 34.0 85% 454.3 51.8%632EDKn93K10934 8K865Kn874KD32
Rond 12, som ÖV mot par 40, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
233NT Ö+2 660 40.0 100% 494.3 53.9%K42E73K1087K104 E9863Kn54D9ED3
244 S-1 50 21.0 53% 515.3 53.9%ED10753D764987 K86Kn10510DKn10432