Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Kristi Meier - Per Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Jan Clementsson - Mats Andersson
14D Ö-4 -800 0.0 0% 0 0.0%105K2E1085KKn1065 E86Kn9754DKn969
23NT N= -600 28.0 70% 28 35.0%D764394432DKn10 KKn105E653108732
Rond 2, som NS mot par 19, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
34D V= -790 3.0 8% 31 26.0%D1053DKD872ED2 6109832964KKn75
43NTD Ö+3 -1350 0.0 0% 31 19.5%853EK53252KD5 97629861074376
Rond 3, som NS mot par 18, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
52NT N= 120 29.0 73% 60 30.2%932D932DKn43E9 D651086E10KD1065
63NT Ö= -600 11.0 28% 71 29.8%D10KKn851062E763 9632974Kn97KKn9
Rond 4, som ÖV mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
73NTD N+1 -950 0.0 0% 71 25.6%E1097KD524E654 K832104982Kn1093
82RD V+1 840 40.0 100% 111 34.9%EKn975Kn873E1048 102E10654Kn76KD6
Rond 5, som NS mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
93 N+1 170 4.0 10% 115 32.1%EK1097K873D7610 Kn2ED4KKn4EKn873
104 S+1 650 21.0 53% 136 34.2%72E92EKDKn10D54 K108KD10549KKn102
Rond 6, som NS mot par 15, Rolf Bergström - Christer Löfgren
114 S-2 -100 0.0 0% 136 31.1%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
122 N= 90 15.0 38% 151 31.7%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som NS mot par 14, Göran Nyqvist - Peter Perulf
133NT V+4 -720 1.1 3% 152.1 29.5%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
143 N-2 -100 32.6 82% 184.7 33.2%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
151NT S+2 150 25.5 64% 210.2 35.3%84KnKn9543ED954 K1052EK95K2K76
162 Ö-1 100 22.2 56% 232.4 36.6%EDE109521074294 1075D64D983ED6
Rond 9, som NS mot par 12, Håkan Linse - Arne Bojesson
174 N-1 -50 6.0 15% 238.4 35.3%E7D10654DKn9K83 KKn104K932862DKn
184 Ö+2 -480 3.0 8% 241.4 33.8%K10532ED1073KKn9 1039749652ED84
Rond 10, som NS mot par 11, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
193NT S-1 -50 18.0 45% 259.4 34.4%E75KD84Kn810642 86E73EK95KKn53
202 N-1 -100 12.0 30% 271.4 34.1%KD743Kn1026E1095 E82743K1074KKn4
Rond 11, som ÖV mot par 22, Johan Erlandsson - Alf Roos
212 S+1 -140 6.0 15% 277.4 33.2%1073DKn72D3K874 Kn54263K9EKn532
223 V= 140 23.0 58% 300.4 34.4%ED972E65E10976 KKn10541074D2Kn85
Rond 12, som ÖV mot par 21, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
233NT Ö+1 630 36.0 90% 336.4 36.8%K42E73K1087K104 E9863Kn54D9ED3
242 Ö+1 140 33.0 83% 369.4 38.7%ED10753D764987 K86Kn10510DKn10432