Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Kristin Ekholm - Anders Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
14 S-2 -100 4.0 10% 4 10.0%D9742ED3K4384 KKn3108672ED732
23NT N+3 690 38.0 95% 42 52.5%98KKn2EK9865K9 E2D1087DKn7E654
Rond 2, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
35 V-1 100 18.0 45% 60 50.0%D1053DKD872ED2 6109832964KKn75
44 V-1 100 37.0 93% 97 60.8%853EK53252KD5 97629861074376
Rond 3, som ÖV mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
51NT N+2 -150 5.0 13% 102 51.2%E8747K9528732 KKn10EKKn54876Kn4
63NT Ö-1 -100 15.0 38% 117 49.0%E8754E85D10852 KKnD10632EKD434
Rond 4, som NS mot par 15, Rolf Bergström - Christer Löfgren
73 S= 110 19.0 48% 136 48.9%D654EKn93K7K82 Kn876EDKn10653D7
81 V+1 -110 15.0 38% 151 47.5%863KD985Kn9742 KD42KD932E1053
Rond 5, som NS mot par 14, Göran Nyqvist - Peter Perulf
93NT S= 400 10.0 25% 161 45.0%EK1097K873D7610 Kn2ED4KKn4EKn873
103NT S= 600 6.0 15% 167 42.0%72E92EKDKn10D54 K108KD10549KKn102
Rond 6, som NS mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
112NT S= 120 15.0 38% 182 41.6%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
122 N= 90 15.0 38% 197 41.3%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som NS mot par 12, Håkan Linse - Arne Bojesson
13  A= 20.0 50% 217 42.0%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
14  A= 20.0 50% 237 42.6%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som NS mot par 11, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
15  A- 16.0 40% 253 42.4%84KnKn9543ED954 K1052EK95K2K76
16  A- 16.0 40% 269 42.2%EDE109521074294 1075D64D983ED6
Rond 9, som NS mot par 22, Johan Erlandsson - Alf Roos
173 N= 140 29.0 73% 298 44.1%E7D10654DKn9K83 KKn104K932862DKn
183 Ö+2 -200 37.0 93% 335 46.8%K10532ED1073KKn9 1039749652ED84
Rond 10, som ÖV mot par 21, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
192NT S+1 -150 8.0 20% 343 45.4%Kn943Kn1092D1043D KD10265762E987
202 V= 90 22.0 55% 365 45.9%Kn1095KD9895D63 6E65EDKn832872
Rond 11, som ÖV mot par 20, Jan Clementsson - Mats Andersson
213 S+1 -130 14.0 35% 379 45.3%1073DKn72D3K874 Kn54263K9EKn532
223 S+1 -170 12.0 30% 391 44.6%ED972E65E10976 KKn10541074D2Kn85
Rond 12, som ÖV mot par 19, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
233 Ö-2 -200 1.0 3% 392 42.8%K42E73K1087K104 E9863Kn54D9ED3
243NT N-2 100 26.0 65% 418 43.8%ED10753D764987 K86Kn10510DKn10432