Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bibi Jönsson - Willy Landgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 45, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
13 N-1 -50 12.0 30% 12 30.0%D9742ED3K4384 KKn3108672ED732
23NT S= 600 12.0 30% 24 30.0%98KKn2EK9865K9 E2D1087DKn7E654
Rond 2, som NS mot par 44, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
34 V-1 100 18.0 45% 42 35.0%D1053DKD872ED2 6109832964KKn75
44 V-1 100 37.0 93% 79 49.5%853EK53252KD5 97629861074376
Rond 3, som ÖV mot par 43, Klas Bellander - Thomas Ehrstedt
51NT N+1 -120 11.0 28% 90 45.2%E8747K9528732 KKn10EKKn54876Kn4
63NT V-1 -100 15.0 38% 105 44.0%E8754E85D10852 KKnD10632EKD434
Rond 4, som ÖV mot par 42, Karen Nielsen - Thomas Davy
73NT N-1 100 30.0 75% 135 48.4%E1097KD524E654 K832104982Kn1093
82 V= 110 25.0 63% 160 50.2%EKn975Kn873E1048 102E10654Kn76KD6
Rond 5, som ÖV mot par 41, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
93NT S+3 -490 1.0 3% 161 45.0%6965E109536542 D8543Kn10282KD9
103 Ö-2 -200 36.0 90% 197 49.5%EDKn943Kn658763 65876387432E9
Rond 6, Frirond
11  - 18.1 45% 215.1 49.1%542KKn754EK842 EKn98EDKn1092Kn106
12  - 18.1 45% 233.2 48.8%KKD95ED10863105 E98766327K982
Rond 7, som NS mot par 51, Mats Holm - Richard Korse
133NT V+3 -690 13.7 34% 246.9 47.6%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
143NT Ö= -400 8.5 21% 255.4 45.7%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som ÖV mot par 50, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
154 N-2 200 33.3 83% 288.7 48.2%D9108642E1061032 EKn763D73D87Kn8
163 Ö-2 -200 1.2 3% 289.9 45.4%Kn9862Kn73Kn6KKn2 K43K8EK5108753
Rond 9, som NS mot par 49, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
173 S= 140 29.0 73% 318.9 47.0%E7D10654DKn9K83 KKn104K932862DKn
184 Ö+1 -450 18.0 45% 336.9 46.9%K10532ED1073KKn9 1039749652ED84
Rond 10, som NS mot par 48, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
194 N-1 -50 18.0 45% 354.9 46.8%E75KD84Kn810642 86E73EK95KKn53
202NT S-1 -100 12.0 30% 366.9 46.0%KD743Kn1026E1095 E82743K1074KKn4
Rond 11, som NS mot par 47, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
211NT S-1 -100 9.0 23% 375.9 44.9%KD86E108Kn86549 E9K954E1072D106
223 V= -140 17.0 43% 392.9 44.8%632EDKn93K10934 8K865Kn874KD32
Rond 12, som NS mot par 46, Greger Jonsson - Marianne Falck
233NT Ö-1 100 27.0 68% 419.9 45.8%75KD8624Kn9762 DKn10109EKn653285
243NT N-2 -100 14.0 35% 433.9 45.3%94EK83D64EK65 Kn292EKKn532987