Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-08-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-08-30

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Britt Lindberg - Wiviann Hassel
11NT N+3 -180 5 11% 5 11.0%EKn610543943K74 K752Kn62KKn106106
24 N-1 100 34 77% 39 44.0%E48754210431084 Kn7EK9E5KKn9532
Rond 2, som ÖV mot par 16, Christian Frisk - Mona Andersson
32 Ö+1 140 20 45% 59 44.3%E85EDKn73Kn92E3 976954E107K854
42 Ö+1 140 22 50% 81 45.8%Kn10EKKn8654KD106 D9710965EK3532
Rond 3, som NS mot par 15, Ulla Borgström - Monica Wester
51NT S+3 180 42 95% 123 55.6%D9853EK1095438 E102654K2EK763
64 Ö+2 -680 9 20% 132 49.7%7KD1092KDKn9494 9862Kn8610873D7
Rond 4, som NS mot par 14, Kent Hermansson - Lars Becklén
71NT V-1 100 35 80% 167 54.0%K5K108643983EK Kn9645K102DKn843
84 S= 420 30 68% 197 55.8%1093852E10K10753 E2EKn10763KD98Kn
Rond 5, som NS mot par 13, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
93 N+2 150 19 43% 216 54.3%KDKn99E9864E97 32E652K753852
106 V= -1430 6 14% 222 50.3%Kn968775432964 ED843Kn92KnK875
Rond 6, som NS mot par 24, Bengt Emanuelsson - Anders Freij
114 N= 420 44 100% 266 54.8%EK32KKn2ED4765 D75E1098487633
122 Ö= -110 11 25% 277 52.3%D2DKn69864K873 EKn898ED73DKn92
Rond 7, som ÖV mot par 23, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
132 N+1 -140 18 41% 295 51.5%Kn742E4105Kn10863 K53K92KKn8764K
142 S+2 -170 21 48% 316 51.2%KKn6KKn543D9262 E2D62Kn10874387
Rond 8, som NS mot par 22, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
153NT S= 600 26 59% 342 51.7%ED843E7397D54 Kn97982EK54EKn10
164 S+2 480 43 98% 385 54.6%E1084DKn43E7328 KKn755DKnEDKn753
Rond 9, som ÖV mot par 21, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
175 N+1 -480 8 18% 393 52.5%ED96376285E76 424KKn109329852
183NT N+3 -690 0 0% 393 49.6%D872106D986432 943KKn94E1053K4
Rond 10, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
193NT N= 400 14 32% 407 48.6%EKKn6KDEKn54ED6 D109109873K10952
203 Ö+1 -170 39 89% 446 50.6%2Kn1085KDKn65Kn43 D93EK74327876
Rond 11, som NS mot par 19, Håkan Linse - Arne Bojesson
213NT Ö+3 -490 8 18% 454 49.1%Kn943D106Kn87863 D5752E53109542
222 Ö+1 -110 22 50% 476 49.1%E1063EKn243E1097 975D754K25432
Rond 12, som NS mot par 18, Mats Holm - Richard Korse
233NTD N-2 -500 0 0% 476 47.0%D54KD7ED93KKn4 E103Kn843875E86
243NT Ö= -400 11 25% 487 46.1%876EKnD9797643 10410973EK105Kn85