Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-23

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 502.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Ulla Borgström - Monica Wester
12 S+1 -140 12.0 29% 12 29.0%921086254D7542 D65KKn75EKn10E106
22 S-3 300 35.0 83% 47 56.0%K723K643K10654 ED43E1097D10722
Rond 2, som ÖV mot par 5, Peter Moricz - Mats Andersson
33NT S-1 50 39.0 93% 86 68.3%E976K86Kn85Kn103 K542972D763D5
45D Ö-1 -200 7.0 17% 93 55.5%EKn423EKn973Kn74 1073E7KD1082D98
Rond 3, som ÖV mot par 20, Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors
53 S-2 200 40.0 95% 133 63.4%94Kn109632EKD64 DKn3KKn1098E10862
64 Ö+1 650 22.0 52% 155 61.5%K8632K54EK1096 E754Kn10943E937
Rond 4, som NS mot par 18, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
71NT V+1 -120 22.0 52% 177 60.1%K87KD4D9410432 EKn549752108795
83 V-1 50 36.0 86% 213 63.4%K1087EDKn98E872 DKn6876652K1093
Rond 5, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
93NT V+4 720 37.0 88% 250 66.1%82EK264ED10653 E9758EKD953K4
104 N+1 -650 34.0 81% 284 67.6%E106296K9841064 Kn754103Kn1075D73
Rond 6, som ÖV mot par 1, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
113NT N-2 100 40.0 95% 324 70.1%92E43E5432842 D1085K9697KD93
122 V-1 -50 19.0 45% 343 68.0%6410952K1076452 EDKn10532E69Kn76
Rond 7, som NS mot par 7, Rolf Bergström - Christer Löfgren
131NT N-2 -200 3.0 7% 346 63.3%EDKn632E94E742 1064Kn10732K8653
143 Ö+1 -130 24.0 57% 370 62.9%K10943E65KnD875 7Kn108D75KKn10642
Rond 8, som NS mot par 2, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
153NT N-2 -200 3.0 7% 373 59.1%K832862ED82D4 Kn976E1010EK10852
163 V-1 100 34.0 81% 407 60.5%DKnE82EKn109K852 5D10536543E1064
Rond 9, som ÖV mot par 8, Daniel Matus - Anders Ingels
172 V-2 -100 14.0 33% 421 58.9%D3E92D5D106432 Kn921084E864KKn5
183NT N= -600 9.0 21% 430 56.8%DKn9765Kn698547 E2D10832KKn71083
Rond 10, som NS mot par 3, Anita Olofsson - Ulf Öjing
195D S-3 -500 15.0 36% 445 55.7%9757432Kn76D74 Kn103E92EKn109852
202NT Ö-2 200 33.0 79% 478 56.9%DKn7D108D963296 K5E73287DKn1084
Rond 11, som ÖV mot par 9, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
212NT N-1 100 28.0 67% 506 57.3%873K107528D753 D1095D3EK943Kn9
223 Ö-2 -200 4.0 10% 510 55.2%E65D3105EKn10983 K10749842K43K2
Rond 12, som NS mot par 4, Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall
231NT N+1 120 37.0 88% 547 56.6%K1093KD47643103 D453KD102EKn986
241 N= 80 42.0 100% 589 58.4%ED854KDKn95253 976E632106Kn742