Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 54, Jan Clementsson - Klas Bellander
15D N-1 -100 0.0 0% 0 0.0%K95E97EKD6428 DKn1075210953KD7
22 V+2 -130 10.0 22% 10 11.0%D6Kn7546532D52 E9752ED63E4Kn7
Rond 2, som NS mot par 53, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
33 S-1 -50 22.0 48% 32 23.3%E851039762EKn107 Kn43E7D10KD9643
42NT N= 120 18.0 39% 50 27.2%Kn106EKn83EDD752 K976975E109863
Rond 3, som NS mot par 52, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
53NT S+1 630 25.0 54% 75 32.6%K7643972Kn9832 Kn52EKD4EK10EK4
63NT N-3 -150 8.0 17% 83 30.0%E10E3KKn10743EKn8 83KD986D95K53
Rond 4, som NS mot par 51, Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson
76 S= 1430 45.0 98% 128 39.7%ED102EKKn63D862 Kn9543D842K10EK
84 V= -420 26.0 57% 154 41.9%D3E965K9871053 Kn97KD1032Kn3287
Rond 5, som ÖV mot par 50, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
93NT V-1 -100 28.0 61% 182 44.0%929629K1086532 EK6KD105KKn6534
104 S= -620 33.0 72% 215 46.8%94DKn476532K74 1065K932EKn4862
Rond 6, som NS mot par 49, Stig Unoson - Sonja Lindblom
112NT Ö-2 100 36.0 78% 251 49.6%952K64K10982106 EKn853E64ED972
122 Ö-1 50 29.0 63% 280 50.8%K7K8E8762E985 1083E1075D43Kn62
Rond 7, som ÖV mot par 48, Rutger Persson - Claes Nilsson
133NT N+3 -690 0.0 0% 280 46.8%987K87610Kn9732 K1065D959763K10
143 S= -140 8.0 17% 288 44.7%E74E96K96Kn1074 KKn3D821052K862
Rond 8, som NS mot par 47, Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren
154 Ö-1 50 19.9 43% 307.9 44.6%E76754Kn85EK74 K1043E8K3109652
161NT N+1 120 12.0 26% 319.9 43.4%K7DKn8543Kn9DKn4 Kn9643E10ED104E6
Rond 9, som NS mot par 46, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
173 Ö-1 50 12.0 26% 331.9 42.4%K10KDKn72106ED103 654K98542K984
184 N= 620 39.0 85% 370.9 44.8%6EKD978743K84 EK10541086KKn10D3
Rond 10, som NS mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
193 N-1 -50 32.0 70% 402.9 46.1%DKnED107DKn932Kn3 98629532875E4
203NT S-1 -100 30.0 65% 432.9 47.0%KKn96547Kn541082 8EK1094EK82E63
Rond 11, som ÖV mot par 44, Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén
213 V-2 -100 10.0 22% 442.9 45.9%KDKn1096D987643 84EKn7E106DKn875
223NT Ö+1 630 28.0 61% 470.9 46.5%DKn32EKn92Kn64ED E106K101093KKn863
Rond 12, som ÖV mot par 43, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
233NT V+2 660 27.0 59% 497.9 47.1%D62ED1095284D2 E1093KnED632EK9
244 S+1 -450 19.0 41% 516.9 46.8%8439432Kn76ED6 95DKn51083KKn1098