Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-08-16

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Nina Nilsson - Jane Brändemar

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 52, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
12 S= 110 20.0 43% 20 43.0%K95E97EKD6428 DKn1075210953KD7
21 S-2 -200 3.0 7% 23 25.0%D6Kn7546532D52 E9752ED63E4Kn7
Rond 2, som NS mot par 51, Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson
33 S-1 -50 22.0 48% 45 32.7%E851039762EKn107 Kn43E7D10KD9643
41NT N+3 180 42.0 91% 87 47.2%Kn106EKn83EDD752 K976975E109863
Rond 3, som NS mot par 50, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
53NT S+1 630 25.0 54% 112 48.6%K7643972Kn9832 Kn52EKD4EK10EK4
64 N+1 150 20.0 43% 132 47.7%E10E3KKn10743EKn8 83KD986D95K53
Rond 4, som ÖV mot par 49, Stig Unoson - Sonja Lindblom
76 S-2 200 41.0 89% 173 53.6%10975E9432DKn94 K876Kn751087653
84 V= 420 20.0 43% 193 52.2%K542Kn76EKKn964 E108684ED1054D2
Rond 5, som NS mot par 48, Rutger Persson - Claes Nilsson
93 V-1 100 18.0 39% 211 50.8%873EKn81082EDKn9 DKn1054743ED747
104 S+1 650 29.0 63% 240 52.0%ED87E7658DKn53 KKn32108KD109E109
Rond 6, som ÖV mot par 47, Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren
113 V-2 -100 10.0 22% 250 49.3%73ED8DKn73KKn83 KD1064Kn10972554
121NT N+1 -120 0.0 0% 250 45.2%E954293Kn1091073 DKn6DKn642K5KD4
Rond 7, som NS mot par 46, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
133NT S+1 630 22.0 48% 272 45.4%E32Kn104E85ED86 DKn4E32KDKn4254
143 N= 140 38.0 83% 310 48.1%D986525DKn873E 10KKn10743E4D953
Rond 8, som NS mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
152 V-1 50 19.9 43% 329.9 47.7%E76754Kn85EK74 K1043E8K3109652
161NT N+1 120 12.0 26% 341.9 46.4%K7DKn8543Kn9DKn4 Kn9643E10ED104E6
Rond 9, som NS mot par 44, Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén
171 N= 80 19.0 41% 360.9 46.1%K10KDKn72106ED103 654K98542K984
183 N+1 170 24.0 52% 384.9 46.4%6EKD978743K84 EK10541086KKn10D3
Rond 10, som ÖV mot par 43, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
192 N-2 100 19.0 41% 403.9 46.1%104K86EK6108765 EK753Kn4104KD92
203NT S-3 300 42.0 91% 445.9 48.4%1072D853D97DKn4 ED3Kn621063K975
Rond 11, som ÖV mot par 54, Jan Clementsson - Klas Bellander
211NT Ö-1 -50 20.0 43% 465.9 48.1%KDKn1096D987643 84EKn7E106DKn875
223NT Ö-1 -100 3.0 7% 468.9 46.2%DKn32EKn92Kn64ED E106K101093KKn863
Rond 12, som NS mot par 53, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
233NT V+1 -630 30.0 65% 498.9 47.0%87K3Kn1091087543 KKn548764K75Kn6
244 S+1 450 27.0 59% 525.9 47.5%DKn762107D54272 EK10EK86EK9543