Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Olle Persson - Lars Becklén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Östen Svantesson - Anders Edstrand
13NT Ö+3 490 9.0 28% 9 28.0%876E3K3EKD1096 KKn54KD107ED1073
23 N-1 100 26.0 81% 35 54.5%E9854K7ED108D8 Kn738654Kn63K94
Rond 2, som ÖV mot par 18, Ragnar Carstam - Helene Carstam
32 S-1 50 32.0 100% 67 69.7%10474EK8542972 E852K86539D64
42 Ö+1 140 26.0 81% 93 72.5%ED54KD863Kn822 Kn732Kn102D5E874
Rond 3, som ÖV mot par 9, Mona Andersson - Ulf Schjånberg
52 V= 110 25.0 78% 118 73.6%K76653ED951087 Kn94KDKn102Kn108K6
66 Ö+1 1390 16.0 50% 134 69.7%86EKD6EKn1094E2 E532Kn5KD7KD104
Rond 4, som ÖV mot par 15, Lars-Åke Larsmyr - Ulla Öberg
74 S+2 -680 18.0 56% 152 67.7%10496321085E864 5275EKKn7432102
83 N-1 50 17.0 53% 169 65.9%1052ED109764743 D8Kn3KKn52K10987
Rond 5, som ÖV mot par 13, Lars G Svensson - Anne-Catherine Svenning
92NT N+2 -180 24.0 75% 193 66.9%Kn8662E109721042 D7D1085D6D8653
104 S-3 300 32.0 100% 225 70.2%1072Kn963D754Kn6 863EK104EK9284
Rond 6, som NS mot par 4, Eva Landin - Marianne Andersson
115D Ö-2 300 32.0 100% 257 72.9%EKn10985K664D84 76310954EK9397
123 N+1 130 24.0 75% 281 73.1%Kn6593ED63E1093 K10ED105K1094Kn84
Rond 7, som ÖV mot par 6, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
134 Ö+3 710 27.0 84% 308 73.9%KKn2DKn87527523 E1073E104K9EKD6
143 Ö+1 130 21.3 67% 329.3 73.4%Kn652E9KD84K83 ED1075310653265
Rond 8, som NS mot par 12, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
152D Ö-4 800 32.0 100% 361.3 75.2%104ED98572E932 EK57ED653K1085
163D N-1 -100 12.0 38% 373.3 72.9%108764DKn7EKn2E3 E3295KD854Kn62
Rond 9, som ÖV mot par 17, Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson
173NT V+2 460 26.0 81% 399.3 73.4%7E752D109863EK KKn105104EKnDKn1073
183NT V+3 490 32.0 100% 431.3 74.8%E1087283KD9763 Kn642ED4K5E1042
Rond 10, som NS mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
193 Ö+1 -170 19.0 59% 450.3 74.0%KD4D53E92D1083 210964D65K7654
202 Ö+2 -170 24.0 75% 474.3 74.0%10D742EKn104D1083 6541065KD86E96
Rond 11, som NS mot par 1, Mats Andersson - Peter Moricz
213NT V+1 -430 15.0 47% 489.3 72.8%EKn10210865Kn3Kn87 9865K943654K2
223 N= 140 16.0 50% 505.3 71.7%EKDKn763K10105D3 98983D83KKn965
Rond 12, som NS mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
234 S= 620 30.9 96% 536.2 72.8%EKKn867104KKn743 975432D9E5296
245 N-1 -50 10.0 31% 546.2 71.0%K1096ED98K9732 842E86KD109532