Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp Max 54 par TL Rolf 2017-08-09

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
13NT Ö+4 -520 13.0 41% 13 41.0%102Kn4298754Kn84 ED939865Kn6252
24 S= 130 15.0 47% 28 44.0%KD1062Kn9K97427 ED10325EKn106532
Rond 2, som NS mot par 47, Henrik Swensson - Yvonne Tolf
32NT S+3 210 20.0 63% 48 50.3%KD93E1073KKn853 Kn76DKn92DKn106E10
43 Ö-1 100 19.0 59% 67 52.5%K1098E9K1063D105 6754E974KKn963
Rond 3, som ÖV mot par 44, Karin Andrée - Agneta Dunemark
52NT V-2 -100 6.0 19% 73 45.8%K76653ED951087 Kn94KDKn102Kn108K6
66NT V+1 1470 25.0 78% 98 51.2%86EKD6EKn1094E2 E532Kn5KD7KD104
Rond 4, som NS mot par 36, Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl
76 S= 1430 31.0 97% 129 57.7%K83EKn8D96K953 EDKn976KD104DKn7
84 N+1 450 30.0 94% 159 62.2%E9764K82D108DKn KKn35E9643E652
Rond 5, som NS mot par 46, Anita Olofsson - Ulf Öjing
94 S+1 450 28.0 88% 187 65.1%K53EKn94K5EKKn7 E10942K73Kn8439
102 S+1 140 27.0 84% 214 67.0%D9487283ED753 EKKn5D5Kn106K1092
Rond 6, som ÖV mot par 33, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
113NT Ö+1 430 31.0 97% 245 69.7%KD42DKn8727E62 E3DKn10852KKn1053
123NT S+1 -630 0.0 0% 245 63.9%D9873Kn6487565 E42K872Kn2KD72
Rond 7, som ÖV mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
134 Ö+1 650 9.0 28% 254 61.2%KKn2DKn87527523 E1073E104K9EKD6
141NT S-2 100 8.6 27% 262.6 58.7%Kn652E9KD84K83 ED1075310653265
Rond 8, som ÖV mot par 32, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
154 V-5 -250 4.0 13% 266.6 55.7%82K4K10984DKn76 DKn9763Kn10632Kn4
162NT N= -120 2.0 6% 268.6 52.6%KDKn9K8636K1085 5E104210973D974
Rond 9, som ÖV mot par 45, Anitha Lindgren - Marian Krook
173NT Ö+2 460 26.0 81% 294.6 54.2%7E752D109863EK KKn105104EKnDKn1073
183NT V= 400 30.0 94% 324.6 56.4%E1087283KD9763 Kn642ED4K5E1042
Rond 10, som ÖV mot par 43, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
194 Ö= 620 29.0 91% 353.6 58.3%EKn965KKKn8EKn92 10873EKn87210743
202 Ö+3 200 16.0 50% 369.6 57.9%EDKn7399532Kn54 K982EKKn837K72
Rond 11, som NS mot par 39, Monica Gilhorn - Mona Berge
213 V+1 -130 32.0 100% 401.6 59.9%EKn10210865Kn3Kn87 9865K943654K2
224 N-1 -50 4.0 13% 405.6 57.7%EKDKn763K10105D3 98983D83KKn965
Rond 12, som ÖV mot par 41, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
23  A+ 19.2 60% 424.8 57.8%10108653KDKn96310 DEKKn4287ED852
243 N= -110 12.0 38% 436.8 57.0%EKn5Kn1054354876 D732K76DKn10EKn4