Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Thomas Davy - Karen Nielsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 38, Gunilla Ljung - Gun Bellander
12 V-2 100 24.0 80% 24 80.0%D98654D10763D8 EKKn2E87E27652
23NT V-1 50 28.0 93% 52 86.5%E1043108476DKn54 Kn6E95KKn1083282
Rond 2, som ÖV mot par 39, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
34 S+1 -450 12.0 40% 64 71.0%1054E108764D754 8D42DKn5Kn109863
42 V= 110 26.0 87% 90 75.0%DKnEKn1066D75432 E8543232DKn10210
Rond 3, som NS mot par 40, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
53 N+1 170 30.0 100% 120 80.0%ED953976E10Kn93 K4KKn2KD9753D8
63 N= 110 16.0 53% 136 75.5%1085D4E53EK1085 EK74K109297D64
Rond 4, som NS mot par 41, Marianne Wästberg - Irma Romare
76NT S-2 -200 0.0 0% 136 64.7%EDKn4EK9265474 9107EKD107ED862
85 Ö+1 -420 9.0 30% 145 60.4%K1095D1075410732 D8732K82K41043
Rond 5, Frirond
9  - 16.8 56% 161.8 59.9%K953D96532876 10876KEKn6KKn542
10  - 16.8 56% 178.6 59.5%KKn10432EKD9D87 8109432532K1063
Rond 6, som NS mot par 31, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
114 S+1 450 15.0 50% 193.6 58.6%EDD84ED4EK1075 96EK10752763Kn9
123 N= 140 28.0 93% 221.6 61.5%E109642E94KD92 Kn53KD732106486
Rond 7, som NS mot par 32, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
134 Ö= -620 10.0 33% 231.6 59.3%86Kn432E864E97 E37Kn10952D10862
145D N-4 -800 4.0 13% 235.6 56.0%K4D10864EK10865 KKn432Kn10973D72
Rond 8, som NS mot par 33, Greger Jonsson - Marianne Falck
153 N+1 170 22.0 73% 257.6 57.1%Kn9764E7542EKn8 E102KD8Kn986D106
163NT S+1 430 23.0 77% 280.6 58.4%1075DKn3253EKn97 EKnE104ED964KD4
Rond 9, som ÖV mot par 34, Elsa Olsson - Birgit Hartman
175 S-1 50 24.0 80% 304.6 59.6%9872E985E7Kn42 D10K103298643103
182NT Ö+2 180 28.0 93% 332.6 61.5%Kn632D54EKD8D4 954K6103EKn10853
Rond 10, som ÖV mot par 35, Bibi Jönsson - Willy Landgren
191NT Ö+1 120 12.0 40% 344.6 60.4%Kn7374ED109DKn107 ED109K10863832K
202 V+1 110 18.0 60% 362.6 60.4%E6Kn82DKn854Kn52 KD8654EK1072D10
Rond 11, som NS mot par 36, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
213 S+2 150 15.0 50% 377.6 59.9%E102ED974D6K102 KKn856E10985429
224 Ö= -620 6.0 20% 383.6 58.0%D1076104E985374 Kn853973KKnK932
Rond 12, som NS mot par 37, Lars G Svensson - Gunilla Lundskog-Svensson
233NT Ö-1 100 19.0 63% 402.6 58.3%K973DKn53Kn87109 4210964K10K8743
244 N-2 -100 1.0 3% 403.6 56.0%KnEKD6ED983D92 D43Kn974K654E10