Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-08-07

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bengt Brynell - Sonja Lindblom

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
11NT S-1 50 17.0 57% 17 57.0%10753Kn1092K8KKn10 4KD63Kn954E943
22NT V-1 -50 2.0 7% 19 32.0%D852KKn2EK10763 K97D763D954E9
Rond 2, som NS mot par 16, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
35 S= 450 18.0 60% 37 41.3%632K986K102EK2 EKDKn97Kn753E93
42 S= 90 11.0 37% 48 40.2%K968758754EKn8 107KD94EK93K96
Rond 3, som ÖV mot par 10, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
53 S= -110 16.0 53% 64 42.8%Kn76210543Kn4254 108ED886EK10762
63NT S+2 -460 0.0 0% 64 35.7%Kn9632E85K1064Kn DKn763DKn829732
Rond 4, som NS mot par 5, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
73NT N+2 660 22.0 73% 86 41.0%EDKn4EK9265474 9107EKD107ED862
85 Ö+1 -420 9.0 30% 95 39.6%K1095D1075410732 D8732K82K41043
Rond 5, som NS mot par 8, Mats Andersson - Ulla Lundström
91NT Ö+2 -150 14.0 47% 109 40.4%K953D96532876 10876KEKn6KKn542
103D N-2 -500 2.0 7% 111 37.1%KKn10432EKD9D87 8109432532K1063
Rond 6, som NS mot par 4, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
114 S+1 450 15.0 50% 126 38.3%EDD84ED4EK1075 96EK10752763Kn9
125D V-1 100 22.0 73% 148 41.2%E109642E94KD92 Kn53KD732106486
Rond 7, som NS mot par 14, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
134 Ö= -620 10.0 33% 158 40.5%86Kn432E864E97 E37Kn10952D10862
144 V+2 -480 23.0 77% 181 43.1%K4D10864EK10865 KKn432Kn10973D72
Rond 8, som ÖV mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
153 V-1 -50 22.0 73% 203 45.1%D83Kn10953E7532 K563KD10742K94
163 S= -110 18.0 60% 221 46.1%KD98429868253 63K75KKn10710862
Rond 9, som ÖV mot par 11, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
173NT N+1 -430 3.0 10% 224 43.9%9872E985E7Kn42 D10K103298643103
181NT V+1 120 18.0 60% 242 44.8%Kn632D54EKD8D4 954K6103EKn10853
Rond 10, som ÖV mot par 6, Östen Svantesson - Klas Bellander
191NT Ö+2 150 20.0 67% 262 46.0%Kn7374ED109DKn107 ED109K10863832K
204 V-1 -100 5.0 17% 267 44.5%E6Kn82DKn854Kn52 KD8654EK1072D10
Rond 11, som NS mot par 3, Stig Unoson - Björn Klefbohm
212NT S+1 150 15.0 50% 282 44.8%E102ED974D6K102 KKn856E10985429
223NT Ö= -600 16.0 53% 298 45.2%D1076104E985374 Kn853973KKnK932
Rond 12, som ÖV mot par 9, Mona Andersson - Maj-Britt Nordberg
233NT Ö+1 630 28.0 93% 326 47.3%DKn5E72E543ED6 E1086K8D962Kn52
244 N-1 50 25.0 83% 351 48.8%K10986252KKn765 E751083Kn1072843