Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 21/6 scratch 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

21/6 scratch 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
13 S+1 170 16 40% 16 40.0%EK9432Kn973295 5ED1053297EK108
24 Ö-1 50 30 75% 46 57.5%Kn1098783532874 E2EKn9ED87Kn932
Rond 2, som ÖV mot par 6, Nicolae Östner - Evert Bengtsson
33NT N+2 -460 13 33% 59 49.3%KKn984E895E752 53Kn1063210632106
44 N-1 100 22 55% 81 50.8%DKn6548EKn6K1085 EK103DKn77532E7
Rond 3, som NS mot par 7, Bodil Mörnstad - Carin Millar
53 Ö-1 50 20 50% 101 50.6%D754K43210E976 Kn2ED76EK98542
61 S+1 90 30 75% 131 54.7%DKn87644986494 EK9D753K107552
Rond 4, som ÖV mot par 8, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
71NT Ö= 90 23 58% 154 55.1%ED104D105DKn106E5 Kn6Kn9294DKn10973
84 S-2 100 28 70% 182 57.0%Kn74106963EDKn84 E962K4EDKn52K3
Rond 5, som NS mot par 9, Göran Nyqvist - Peter Perulf
93NT Ö= -600 12 30% 194 54.0%1086431038762D8 97KKn65Kn53EK94
104 V+1 -650 6 15% 200 50.1%E84Kn94543KDKn2 76532KKn7108643
Rond 6, som ÖV mot par 10, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
114 N= -420 17 43% 217 49.5%E2D53E83Kn10643 43E1092Kn1074985
124 N-1 100 31 78% 248 51.8%EKD1064Kn7Kn94102 871064E7532K75
Rond 7, som ÖV mot par 11, Olle Persson - Stefan Eriksson
134 N-2 200 26 65% 274 52.8%EKn9862KKn631073 10542K642D9865
143 V= 140 31 78% 305 54.6%DKn972EKD3DKn65 E107652Kn8692102
Rond 8, som NS mot par 12, Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt
155D S= 850 40 100% 345 57.7%EKD102Kn1074KD96 543EK9873K8Kn7
163NT S+1 430 38 95% 383 60.0%82K1075Kn105EKKn3 K96D4EK863D62
Rond 9, som NS mot par 1, Ebon Agvard - Jan Öhman
172 Ö-1 50 8 20% 391 57.6%EK1074Kn5486865 96EK2ED439732
183 S+1 170 21 53% 412 57.4%E1043108532KD6E KKn976D43DKn972
Rond 10, som NS mot par 2, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
193NT V+1 -630 4 10% 416 54.9%KD7532D106Kn4106 8543D8652EKn87
203 N-1 -100 10 25% 426 53.4%Kn1095Kn931095D95 K32EK72D4EK86
Rond 11, som NS mot par 3, Ulla Borgström - Monica Wester
214 S-2 -200 0 0% 426 50.9%KKn107KKn432D1065 ED64E7K9Kn7653
224 N-1 -50 12 30% 438 49.9%D105EK94K76K52 K987Kn763E52E3
Rond 12, som NS mot par 4, Anders Freij - Håkan Litsegård
231NT Ö+2 -150 3 8% 441 48.1%E5Kn1054Kn6E10987 Kn8748732KD3Kn5
243NT V+2 -460 10 25% 451 47.1%EKn959598410642 D1043Kn832D103Kn3