Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 19/6 scratch 2017-06-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

19/6 scratch 2017-06-19

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 288.0.

Privatprotokoll för Yvonne Tolf - Jeanette Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
12 Ö-1 -50 10 42% 10 42.0%9KD8542KKn8D109 KDKn836106542EK
24 Ö+2 480 14 58% 24 50.0%EKD54K64D1063K Kn876DKn8ED6532
Rond 2, som ÖV mot par 21, Christian Frisk - Gun Jensen-Carlén
31NT N+2 -150 15 63% 39 54.3%E5DKn96Kn942D94 DKn32852ED7586
41NT N-1 100 6 25% 45 47.0%963Kn8752KDKnEK EK108766296432
Rond 3, som NS mot par 20, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
52 Ö= -90 9 38% 54 45.2%E7DKn103Kn1098ED4 D8632843KKn1032
62 Ö-1 100 23 96% 77 53.7%96432ED1065Kn106 E7Kn4EKD872974
Rond 4, som ÖV mot par 19, Elsa Olsson - Birgit Hartman
72 V= 110 16 67% 93 55.6%K4K10763976436 Kn76DKn52E108E83
82 V-1 -50 13 54% 106 55.4%93K9Kn1063DKn543 EKD851032D8E92
Rond 5, som NS mot par 17, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
92 N+1 110 15 63% 121 56.2%K1085K2EKn109866 DKn6108755E10984
106NT N= 1440 22 92% 143 59.8%DKn97KKnEKD98Kn8 EK5D10410EKD952
Rond 6, som NS mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
113NT N-1 -50 13 54% 156 59.3%EKKn97E93DKn872 3KKn8E8542K1094
125 S= 650 19 79% 175 60.9%925EKD1096KKn103 EK107434Kn543D6
Rond 7, som NS mot par 15, Peter Moricz - Mats Andersson
134 V+1 -650 6 25% 181 58.2%Kn4ED77632D1062 7631065E1048753
144 Ö+2 -480 4 17% 185 55.2%42D1082K879863 1096Kn6DKn104Kn742
Rond 8, som NS mot par 14, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
151NT N= 90 12 50% 197 54.9%E103D42K652E93 KD54987Kn87K76
164 S+1 450 21 88% 218 56.9%E873K984EKKn3E 52DKn732D98422
Rond 9, som ÖV mot par 13, Bodil Wikström - Ulla Lundström
173 V-1 -50 4 17% 222 54.6%D962EKn63DKn852 KKnK4K98762ED4
181NT V+1 120 14 58% 236 54.8%Kn3E7510843D1063 D85K1086EKKKn84
Rond 10, som NS mot par 12, Marianne Wästberg - Irma Romare
194 S-2 -100 8 33% 244 53.6%42K9752964Kn43 K93DKn86EKKn73E
203 N+1 170 13 54% 257 53.6%EKn9843KD986710 10765EKn3K65Kn65
Rond 11, som NS mot par 24, Monica Gilhorn - Mona Berge
213NT V+3 -490 5 21% 262 52.1%72942987431052 DKn94Kn631052E97
224 V= -620 7 29% 269 51.0%KD742Kn9876534 10985362E42E98
Rond 12, som NS mot par 23, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
234 V+1 -650 15 63% 284 51.6%1095321047532K2 KKn6Kn8DKn8D10653
244 Ö-2 100 18 75% 302 52.5%10K9542K1064364 875376DEK10872