Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Partävling, 24 bord, 47 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Christina Leander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Jane Brändemar - Nina Nilsson
12 Ö+2 130 32.0 73% 32 73.0%E762D4DKn642107 KKnKn72E753EKn42
22 S+1 -110 3.0 7% 35 40.0%K98285K7KKn752 E43KDKn7D510943
Rond 2, som NS mot par 14, Johan Dieden - Per Henriks
34 S-1 -50 14.0 32% 49 37.3%KKn2KD1076Kn10983 1083EKn983EKnD76
44 Ö+1 -650 29.0 66% 78 44.5%EK972D107652D3 Kn6564Kn87431076
Rond 3, som NS mot par 13, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
54 Ö-2 100 31.0 70% 109 49.6%10954109425KDKn8 6D3ED1074E5432
64D N-2 -300 3.0 7% 112 42.5%Kn65425Kn9642108 K7ED9863K10ED6
Rond 4, som NS mot par 24, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
75 V-1 100 26.0 59% 138 44.9%D10964E649K1042 E757K8653EDKn6
84 V= -420 0.0 0% 138 39.2%EKD1082EKn77663 753943Kn109K742
Rond 5, som NS mot par 23, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
95 S-1 -50 4.0 9% 142 35.9%E10543EKKnE9653 D876DKn874KD103
101NT Ö+1 -120 10.0 23% 152 34.6%KD76Kn6KKn863D4 Kn53K742D7Kn1032
Rond 6, som ÖV mot par 22, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
112 S= -110 24.0 55% 176 36.5%D106E1085E94E64 E497628752D103
122NT N= -120 18.0 41% 194 36.8%86542ED863264 D1094K10952ED32
Rond 7, som NS mot par 21, Jan Öhman - Gunnar Olsson
132 N-1 -100 25.0 57% 219 38.4%EKn1076D10898E42 D8565E106K8763
144 V= -420 3.0 7% 222 36.1%9298631054EKn93 E8644EK6310842
Rond 8, som ÖV mot par 20, Rutger Persson - Claes Nilsson
153NT V+1 430 37.0 84% 259 39.3%83ED64K2EK742 EKn10672Kn9863DKn
162 V= 110 8.0 18% 267 38.0%E32104ED326543 K10876EKn5764EKn
Rond 9, som NS mot par 19, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
176D N-4 -800 0.0 0% 267 35.8%KKnEKD7632K1093 1071093Kn9848762
182 V+1 -140 21.0 48% 288 36.4%Kn1085D983Kn7643 D29753E54EKD10
Rond 10, som NS mot par 18, Gun Bellander - Ulla Öberg
193NT S+1 430 28.0 64% 316 37.9%KD109EKn2Kn95EK5 2D543E43DKn1087
204 Ö-2 200 39.0 89% 355 40.5%Kn9764652EKKn26 E1085EKn10878D82
Rond 11, som NS mot par 17, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
213D Ö-3 500 43.0 98% 398 43.2%105754K9436432 ED8KD63EKn75EKn
222 N-3 -150 28.0 64% 426 44.1%KD9727ED64E76 43Kn64985310943
Rond 12, som ÖV mot par 16, Anders Olsson - Sten Ahlgren
234 V= 130 38.0 86% 464 46.0%32632K942E952 K7KnEDKn763DKn43
244 N-1 50 12.0 27% 476 45.2%D1032865K83D98 9E1043EKn962763