Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/6 scratch 2017-06-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/6 scratch 2017-06-14

Partävling, 24 bord, 47 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 13, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
12 Ö+2 -130 12.0 27% 12 27.0%853E1095K89865 D1094K863109KD3
23 S-1 -100 26.0 59% 38 43.0%DKn107542Kn1098D8 6E10963E6432E6
Rond 2, som NS mot par 24, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
34D S-1 -100 2.0 5% 40 30.3%KKn2KD1076Kn10983 1083EKn983EKnD76
44 Ö+2 -680 15.0 34% 55 31.2%EK972D107652D3 Kn6564Kn87431076
Rond 3, som NS mot par 23, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
53D S+1 870 44.0 100% 99 45.0%10954109425KDKn8 6D3ED1074E5432
63D S-2 -300 3.0 7% 102 38.7%Kn65425Kn9642108 K7ED9863K10ED6
Rond 4, som NS mot par 22, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
72 S+2 130 37.0 84% 139 45.1%D10964E649K1042 E757K8653EDKn6
84 Ö= -130 4.0 9% 143 40.6%EKD1082EKn77663 753943Kn109K742
Rond 5, som NS mot par 21, Jan Öhman - Gunnar Olsson
93 S+3 170 10.0 23% 153 38.7%E10543EKKnE9653 D876DKn874KD103
101NT Ö+1 -120 10.0 23% 163 37.1%KD76Kn6KKn863D4 Kn53K742D7Kn1032
Rond 6, som NS mot par 20, Rutger Persson - Claes Nilsson
112 S= 110 20.0 45% 183 37.8%52KKKn106398752 KKn9873DKn43DKKn
123D N-4 -1100 0.0 0% 183 34.7%EK977EKn43K1076 Kn3KKn105D87Kn985
Rond 7, som NS mot par 19, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
133 V+2 -200 8.0 18% 191 33.4%EKn1076D10898E42 D8565E106K8763
142 V= -110 19.0 43% 210 34.1%9298631054EKn93 E8644EK6310842
Rond 8, som NS mot par 18, Gun Bellander - Ulla Öberg
153NT Ö= -400 19.0 43% 229 34.7%D94K108ED751063 K752Kn953104985
161NT Ö+3 -180 2.0 5% 231 32.8%D9K986K1085KD8 Kn54D732Kn910972
Rond 9, som NS mot par 17, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
174 Ö+2 -480 12.0 27% 243 32.5%KKnEKD7632K1093 1071093Kn9848762
182 V+1 -140 21.0 48% 264 33.3%Kn1085D983Kn7643 D29753E54EKD10
Rond 10, som NS mot par 16, Anders Olsson - Sten Ahlgren
193NT S+1 430 28.0 64% 292 34.9%KD109EKn2Kn95EK5 2D543E43DKn1087
202 S+1 140 15.0 34% 307 34.9%Kn9764652EKKn26 E1085EKn10878D82
Rond 11, som NS mot par 15, Jane Brändemar - Nina Nilsson
212NT S-1 -100 13.0 30% 320 34.7%105754K9436432 ED8KD63EKn75EKn
223 Ö+1 -170 25.0 57% 345 35.7%KD9727ED64E76 43Kn64985310943
Rond 12, som NS mot par 14, Johan Dieden - Per Henriks
231NT Ö-2 200 27.0 61% 372 36.8%EKn1096K9754576 D854ED108108K108
242NT S-1 -50 32.0 73% 404 38.3%EKn875KD105Kn1052 K64Kn972D74EK4