Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Kvissleby BK » Partävling fredag 2017-10-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Kvissleby BK

Partävling fredag 2017-10-13

Partävling, 6 bord, 12 par. Antal brickor: 33. Medel: 165.0.

Privatprotokoll för Gunnar Tapper - Lilly Arborelius

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %
Rond 1, som NS mot par 3, Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin
11 V+2 -140 8 80% 8 80.0%
21 N-2 -200 2 20% 10 50.0%
33 S-1 -50 3 30% 13 43.3%
Rond 2, som NS mot par 8, Kerstin Hedehag - Tomas Holmin
45 V= -600 1 10% 14 35.0%
54 Ö+1 -450 2 20% 16 32.0%
64 Ö-1 100 0 0% 16 26.7%
Rond 3, som NS mot par 2, Kerstin Pettersson - Olle Eriksson
75 V= -600 2 20% 18 25.7%
82 V+1 -140 2 20% 20 25.0%
95 V-2 200 10 100% 30 33.3%
Rond 4, som ÖV mot par 9, Margareta Bergström - Ove Bergström
103NT N-1 100 4 40% 34 34.0%
113 V= 140 4 40% 38 34.5%
123 V-2 -100 3 30% 41 34.2%
Rond 5, som NS mot par 1, Erik Eriksson - Lasse Jansson
132 Ö+1 -110 9 90% 50 38.5%
142 N-1 -50 1 10% 51 36.4%
153 N= 110 4 40% 55 36.7%
Rond 6, som ÖV mot par 12, Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg
166 N+1 -1010 4 40% 59 36.9%
173NT S= -400 4 40% 63 37.1%
182 N-2 200 10 100% 73 40.6%
Rond 7, som ÖV mot par 10, Margareta Långström - Evy Wåglöf
192NT V-3 -300 2 20% 75 39.5%
203 V+1 170 4 40% 79 39.5%
214 N+1 -650 4 40% 83 39.5%
Rond 8, som NS mot par 5, Åsa Wallner - Leif Jansson
221 S+1 110 6 60% 89 40.5%
234 Ö-2 200 7 70% 96 41.7%
242NT N+3 210 0 0% 96 40.0%
Rond 9, som ÖV mot par 7, Johan Arborelius - Erik Sundqvist
252 S+1 -110 6 60% 102 40.8%
264 S= -620 3 30% 105 40.4%
273NT Ö-1 -50 2 20% 107 39.6%
Rond 10, som ÖV mot par 11, Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström
282 N+1 -140 2 20% 109 38.9%
292 S+1 -110 7 70% 116 40.0%
302 V= 90 6 60% 122 40.7%
Rond 11, som ÖV mot par 4, Siv Röding - Staffan Långström
314 S-2 200 10 100% 132 42.6%
325D S-2 300 4 40% 136 42.5%
334 N-2 100 10 100% 146 44.2%

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Siv Röding - Staffan Långström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 Ö+1 E -130 10/0
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 1 V+2 6 -140 8/2
Margareta Långström - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT V+3 2 -210 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT V+1 Kn -430 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V+1 2 -430 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT Ö+2 K -460 0/10

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Siv Röding - Staffan Långström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 1NT S+2 D 150 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist Pass   8/2
Margareta Långström - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT S-1 Kn -100 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2NT N-2 10 -200 2/8
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 1 N-2 Kn -200 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N-2 K -200 2/8

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S= K 420 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S+1 2 140 7/3
Margareta Långström - Evy Wåglöf Margareta Bergström - Ove Bergström 3 S= 2 140 7/3
Siv Röding - Staffan Långström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 S-1 8 -50 3/7
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3 S-1 10 -50 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 S-2 9 -100 0/10

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Bergström - Ove Bergström 5D V-5 7 1400 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Siv Röding - Staffan Långström 1NT V+3 6 -180 8/2
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 1 V+4 7 -200 5/5
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 2 V+3 7 -200 5/5
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 5 V= E -600 1/9
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Margareta Långström - Evy Wåglöf 3NT Ö= 9 -600 1/9

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Margareta Långström - Evy Wåglöf 2NT Ö+1 6 -150 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Siv Röding - Staffan Långström 3NT Ö= 4 -400 8/2
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö= 8 -420 5/5
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 4 Ö= 4 -420 5/5
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö+1 2 -450 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 Ö+2 2 -480 0/10

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åsa Wallner - Leif Jansson Erik Eriksson - Lasse Jansson 4 N+1 Kn 450 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Siv Röding - Staffan Långström 4 N= D 420 8/2
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N+4 K 230 6/4
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 N+1 Kn 170 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3 S+1 K 170 3/7
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 Ö-1 5 100 0/10

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 3 S= E 140 9/1
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3 S= E 140 9/1
Erik Eriksson - Lasse Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V+1 K -150 5/5
Siv Röding - Staffan Långström Margareta Långström - Evy Wåglöf 4 Ö+1 D -150 5/5
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 5 V= E -600 2/8
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 5D Ö= E -750 0/10

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 Ö-3 8 150 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö-2 6 100 8/2
Siv Röding - Staffan Långström Margareta Långström - Evy Wåglöf 4 Ö-1 Kn 50 6/4
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT V= 3 -120 4/6
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 2 V+1 4 -140 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3NT V= 2 -400 0/10

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 5 V-2 K 200 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 2 V+2 9 -130 6/4
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Åsa Wallner - Leif Jansson 3 V+1 K -130 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 4 Ö= E -130 6/4
Siv Röding - Staffan Långström Margareta Långström - Evy Wåglöf 2NT Ö+2 4 -180 2/8
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT V+1 2 -630 0/10

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 2NT N= 8 120 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Margareta Långström - Evy Wåglöf 2NT N-1 K -100 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3NT N-1 K -100 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Siv Röding - Staffan Långström 2NT N-1 K -100 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N-2 9 -200 1/9
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3NT N-2 K -200 1/9

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 N= 10 140 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3 V-1 E 50 8/2
Margareta Bergström - Ove Bergström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3 V= K -140 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V+1 E -170 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Siv Röding - Staffan Långström 3 V+1 E -170 3/7
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V= 7 -420 0/10

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Margareta Långström - Evy Wåglöf 2 S+1 K 110 10/0
Åsa Wallner - Leif Jansson Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 Ö-2 E 100 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3 V-2 9 100 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Siv Röding - Staffan Långström 2 S= 6 90 4/6
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V= D -140 2/8
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 4 N-3 2 -300 0/10

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 Ö+1 5 -110 9/1
Margareta Långström - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 Ö= D -110 9/1
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 2 N-2 8 -200 4/6
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Siv Röding - Staffan Långström 2 N-2 9 -200 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 N-2 8 -200 4/6
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S-3 E -300 0/10

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 1NT Ö-4 3 200 9/1
Margareta Långström - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 N+3 3 200 9/1
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Siv Röding - Staffan Långström 3 S+1 9 170 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 1NT S+2 6 150 4/6
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Erik Eriksson - Lasse Jansson 2 N-1 3 -50 1/9
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT S-1 9 -50 1/9

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Siv Röding - Staffan Långström 3NT S+1 5 630 10/0
Margareta Långström - Evy Wåglöf Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N+1 E 130 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Åsa Wallner - Leif Jansson 3 N+1 E 130 7/3
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 N= K 110 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3 Ö-1 10 50 2/8
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 5 N-1 E -100 0/10

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Siv Röding - Staffan Långström Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 6 N+1 10 1010 6/4
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 6 S+1 4 1010 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 6 N+1 2 1010 6/4
Margareta Långström - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 6 N+1 9 1010 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 6 N+1 3 1010 6/4
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S+3 9 510 0/10

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT S+1 6 430 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3NT S= 4 400 6/4
Margareta Långström - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT N= 5 400 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3NT S= 4 400 6/4
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 S= 4 110 2/8
Siv Röding - Staffan Långström Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3NT S-1 6 -50 0/10

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3 Ö-3 7 150 10/0
Siv Röding - Staffan Långström Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 1NT Ö-2 4 100 7/3
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 2 Ö-2 7 100 7/3
Margareta Långström - Evy Wåglöf Erik Eriksson - Lasse Jansson 3NT V-1 E 50 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Åsa Wallner - Leif Jansson 1NT Ö= 5 -90 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 N-2 K -200 0/10

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3NT V-3 2 300 8/2
Margareta Långström - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2NT V-3 2 300 8/2
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3NT V-3 2 300 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 2NT V-2 3 200 4/6
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2NT V= 2 -120 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Siv Röding - Staffan Långström 2NT V+1 3 -150 0/10

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 6NT V-2 2 200 10/0
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 2 V= 2 -110 8/2
Margareta Långström - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3 V+1 2 -170 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 V= 2 -620 2/8
Åsa Wallner - Leif Jansson Siv Röding - Staffan Långström 4 V= 2 -620 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V= 2 -620 2/8

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S+1 7 650 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Siv Röding - Staffan Långström 4 S+1 D 650 6/4
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 4 S+1 7 650 6/4
Margareta Långström - Evy Wåglöf Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 4 N+1 7 650 6/4
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 4 S+1 D 650 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S-3 2 -300 0/10

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 1 S+2 Kn 140 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 1 S+1 10 110 6/4
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 1 S+1 D 110 6/4
Margareta Bergström - Ove Bergström Siv Röding - Staffan Långström 1 S+1 Kn 110 6/4
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Långström - Evy Wåglöf 1NT S= 5 90 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1 S= D 80 0/10

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Siv Röding - Staffan Långström 5 S= D 600 10/0
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 Ö-2 E 200 7/3
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 4 Ö-2 4 200 7/3
Erik Eriksson - Lasse Jansson Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 3 S+2 D 150 4/6
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3 N+1 2 130 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 S= D 110 0/10

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin 6NT N= 2 990 10/0
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Långström - Evy Wåglöf 3NT N+3 2 490 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3NT N+3 2 490 7/3
Margareta Bergström - Ove Bergström Siv Röding - Staffan Långström 3NT N+2 7 460 3/7
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT N+2 3 460 3/7
Gunnar Tapper - Lilly Arborelius Åsa Wallner - Leif Jansson 2NT N+3 3 210 0/10

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Långström - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 3NT Ö-5 7 500 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V-2 9 200 7/3
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Siv Röding - Staffan Långström 3NT Ö-2 K 200 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 S+1 4 110 4/6
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V-1 9 100 1/9
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 4 Ö-1 5 100 1/9

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 S+1 8 650 10/0
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 S= 9 620 7/3
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 4 S= 4 620 7/3
Margareta Långström - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 4 S-1 8 -100 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 4 S-1 3 -100 3/7
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Siv Röding - Staffan Långström 4 S-3 3 -300 0/10

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Siv Röding - Staffan Långström 5 V-3 10 150 10/0
Johan Arborelius - Erik Sundqvist Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 3NT Ö-1 Kn 50 8/2
Erik Eriksson - Lasse Jansson Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 3 V+1 10 -170 6/4
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Bergström - Ove Bergström 3NT V= 10 -400 4/6
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V= 10 -420 1/9
Margareta Långström - Evy Wåglöf Åsa Wallner - Leif Jansson 4 V= 10 -420 1/9

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 2 N+1 Kn 140 8/2
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 N+1 Kn 140 8/2
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 N= D 140 8/2
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 Ö-1 E 50 4/6
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Åsa Wallner - Leif Jansson 2 Ö= 2 -110 2/8
Siv Röding - Staffan Långström Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 Ö+1 Kn -170 0/10

Bricka 29

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT S+1 4 630 10/0
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Åsa Wallner - Leif Jansson 2 S+2 D 130 7/3
Siv Röding - Staffan Långström Erik Eriksson - Lasse Jansson 1 S+3 10 130 7/3
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 1 S+1 9 110 3/7
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 S+1 4 110 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Långström - Evy Wåglöf 4 S-1 E -100 0/10

Bricka 30

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Hedehag - Tomas Holmin Johan Arborelius - Erik Sundqvist 3NT V-2 8 100 10/0
Siv Röding - Staffan Långström Erik Eriksson - Lasse Jansson 3 V-1 8 50 7/3
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 V-1 E 50 7/3
Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 2 V= E -90 4/6
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Åsa Wallner - Leif Jansson 1 V+2 5 -110 2/8
Kerstin Pettersson - Olle Eriksson Margareta Bergström - Ove Bergström 3 Ö+1 E -130 0/10

Bricka 31

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 1NT N+2 3 150 10/0
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 2 S= 5 110 8/2
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Långström - Evy Wåglöf 3 Ö-1 3 50 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 2 S-1 5 -100 3/7
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 S-1 5 -100 3/7
Siv Röding - Staffan Långström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 4 S-2 2 -200 0/10

Bricka 32

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 V-1 8 100 9/1
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Långström - Evy Wåglöf 3NT Ö-1 3 100 9/1
Siv Röding - Staffan Långström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 5D S-2 2 -300 6/4
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 4 Ö= 3 -620 2/8
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 V= 8 -620 2/8
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 4 V= 8 -620 2/8

Bricka 33

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Sjö - Brite-Louise Rohdin Margareta Långström - Evy Wåglöf 3NT N+2 K 460 9/1
Åsa Wallner - Leif Jansson Kerstin Pettersson - Olle Eriksson 3NT N+2 K 460 9/1
Gudrun Lundberg - Torgny Lundberg Birgitta Wimmercranz - Christer Svanström 3NT N+1 3 430 6/4
Erik Eriksson - Lasse Jansson Johan Arborelius - Erik Sundqvist 4 N= 8 420 4/6
Margareta Bergström - Ove Bergström Kerstin Hedehag - Tomas Holmin 4 N-1 8 -50 2/8
Siv Röding - Staffan Långström Gunnar Tapper - Lilly Arborelius 4 N-2 8 -100 0/10