Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
11 N-2 100 12 55% 12 55.0%865E107EKKn9832 1042KD421094E107
22 N+1 -140 11 50% 23 52.5%ED83KnE1065K1032 1075D32D984285
Rond 2, som ÖV mot par 5, Willy Landgren - Bibi Jönsson
34 V+1 650 21 95% 44 66.7%1076E74732KDKn3 EKKn94K8658E102
44 N= -620 6 27% 50 56.8%3K1065KKn753D107 K42321086KKn632
Rond 3, som ÖV mot par 11, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
53 N= -110 14 64% 64 58.2%KKn1087K94210Kn43 653D7Kn3ED9865
63NT S+1 -430 16 73% 80 60.7%Kn98K1043Kn85EK3 75376597210952
Rond 4, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
74 Ö+1 -650 22 100% 102 66.3%Kn10974D7EDKn953 D654210353K1074
84 Ö-1 50 15 68% 117 66.5%1095EKnK6Kn98532 6KD1073E1075D107
Rond 5, som NS mot par 12, Christina Kronlund - Thomas Ålander
92 Ö+2 -170 7 32% 124 62.7%E743Kn843D84K9 106KD65296Kn532
104 N-1 -100 6 27% 130 59.1%EK742K108761074 ED106Kn93E2D962
Rond 6, som ÖV mot par 1, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
112 N-2 100 17 77% 147 60.7%EDKn9D87942KD9 8Kn1062ED10310873
123 V= 110 12 55% 159 60.2%ED1096252851053 4D1074EKn1076322
Rond 7, som NS mot par 7, Mats Andersson - Ulla Lundström
133 N+2 200 19 86% 178 62.2%ED10543E673K98 87632KKn9DKn653
144 Ö= -420 1 5% 179 58.1%Kn95E10632E10862 E7DKn83Kn94D743
Rond 8, som NS mot par 2, Gun Bellander - Kjell Åke Nilsson
152 V-3 150 11 50% 190 57.6%KD85EKDKn9E728 Kn102D10864D9763
163 V+1 -130 6 27% 196 55.7%ED854EK4342Kn8 K32Kn86D8107532
Rond 9, som ÖV mot par 8, Stig Unoson - Björn Klefbohm
174 V-1 -50 5 23% 201 53.8%Kn10975E6435D104 DKn10EKn32E97532
183 S-2 200 19 86% 220 55.6%EE75Kn7654EK102 D1074Kn982D9394
Rond 10, som ÖV mot par 3, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
193 Ö+1 170 20 91% 240 57.4%E53KDKn103106ED9 KKn109649732K52
201NT V-1 -100 13 59% 253 57.5%109429851098ED8 EK6Kn43E532Kn72
Rond 11, som ÖV mot par 9, Marianne Falck - Berit Kallstenius
214 N= -620 4 18% 257 55.6%Kn8Kn32D43EKn1052 KD7543K9108723
222 S-3 150 22 100% 279 57.6%9EKn65Kn4K87653 107432K103KD1032
Rond 12, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
234 S-1 100 18 82% 297 58.7%EKn7653ED107682 D108Kn10484DKn964
244 Ö+2 480 21 95% 318 60.2%EKnDKn1084275K105 D1084EK104ED982