Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Christina Kronlund - Thomas Ålander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 24, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
11 V+1 -110 6 27% 6 27.0%KD97853D65654 EKn3Kn968732KDKn
22 N+1 140 11 50% 17 38.5%4EK865K3E9764 KKn96210974Kn7DKn
Rond 2, som NS mot par 23, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
34 V= -620 7 32% 24 36.3%D85Kn1093ED10765 32D2KKn9654984
43 N+1 170 9 41% 33 37.5%D1086DKn4E42E54 EKn975E987D998
Rond 3, som NS mot par 22, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
54 N= 130 13 59% 46 41.8%D92EKn85KD9657 E41063E8742K102
63NT S+1 430 6 27% 52 39.3%EK62Kn82K63Kn74 D104ED9ED104D86
Rond 4, som NS mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
74 Ö+2 -680 11 50% 63 40.9%Kn10974D7EDKn953 D654210353K1074
83 N+1 130 22 100% 85 48.2%1095EKnK6Kn98532 6KD1073E1075D107
Rond 5, som ÖV mot par 20, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
92 Ö+2 170 15 68% 100 50.4%KDE107EKKn1072108 Kn9852953ED764
104 N-1 100 16 73% 116 52.7%Kn875328DEKn853 K94D1065Kn9543K
Rond 6, som NS mot par 19, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
111NT V= -90 8 36% 124 51.2%K107542EKKn8654 63K9543765EKn2
123 V= -110 10 45% 134 50.7%K53E863KDK976 Kn87KKn994EDKn84
Rond 7, som ÖV mot par 18, Lars G Svensson - Christian Frisk
134 N= -620 0 0% 134 46.8%Kn9KKn94D8410742 K2D10875E10652E
141 Ö+1 110 8 36% 142 46.0%KD10643K7645Kn9 9852E102KD87K5
Rond 8, som NS mot par 17, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
155 N-3 -300 0 0% 142 42.9%KD85EKDKn9E728 Kn102D10864D9763
161NT S-3 -150 1 5% 143 40.6%ED854EK4342Kn8 K32Kn86D8107532
Rond 9, som NS mot par 16, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
173 S-1 -50 11 50% 154 41.1%6498752K97646 EKD832KD108KKn8
183 S-2 -200 3 14% 157 39.6%98510643EDKn863 KKn632KDK108275
Rond 10, som NS mot par 15, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
191NT Ö+1 -120 17 77% 174 41.6%D972E52D854108 86487EKKnKn7643
201NT N-1 -100 0 0% 174 39.5%53E1072K64K964 DKn87KD6DKn71053
Rond 11, som ÖV mot par 14, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
214 N-1 100 18 82% 192 41.5%Kn8Kn32D43EKn1052 KD7543K9108723
222NT N= -120 8 36% 200 41.3%9EKn65Kn4K87653 107432K103KD1032
Rond 12, som ÖV mot par 13, Marianne Wästberg - Irma Romare
233 S+1 -170 9 41% 209 41.3%EKn7653ED107682 D108Kn10484DKn964
244 Ö+2 480 21 95% 230 43.5%EKnDKn1084275K105 D1084EK104ED982