Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP Max 54 par TL: Rolf 2017-07-31

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Birgitta Forsström - Yngve Jarl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 22, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
11NT Ö= -90 13 59% 13 59.0%KD97853D65654 EKn3Kn968732KDKn
24 Ö-1 50 1 5% 14 32.0%4EK865K3E9764 KKn96210974Kn7DKn
Rond 2, som NS mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
33 V+1 -170 19 86% 33 50.0%D85Kn1093ED10765 32D2KKn9654984
44 N= 620 16 73% 49 55.8%D1086DKn4E42E54 EKn975E987D998
Rond 3, som NS mot par 20, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
53 N= 110 8 36% 57 51.8%D92EKn85KD9657 E41063E8742K102
63NT S+1 430 6 27% 63 47.7%EK62Kn82K63Kn74 D104ED9ED104D86
Rond 4, som ÖV mot par 19, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
74 Ö+2 680 11 50% 74 48.0%K83EKn975EKn986 EKD862K1086422
85D N-1 100 12 55% 86 48.9%ED74325Kn832E4 KKn898642D94K6
Rond 5, som NS mot par 18, Lars G Svensson - Christian Frisk
93NT V= -600 4 18% 90 45.4%E743Kn843D84K9 106KD65296Kn532
103NT N-3 -300 0 0% 90 40.9%EK742K108761074 ED106Kn93E2D962
Rond 6, som ÖV mot par 17, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
112 N-1 50 7 32% 97 40.1%EDKn9D87942KD9 8Kn1062ED10310873
123 V-1 -50 8 36% 105 39.8%ED1096252851053 4D1074EKn1076322
Rond 7, som NS mot par 16, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
134 V-2 200 19 86% 124 43.3%ED10543E673K98 87632KKn9DKn653
144 Ö= -420 1 5% 125 40.6%Kn95E10632E10862 E7DKn83Kn94D743
Rond 8, som NS mot par 15, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
152 N+2 170 17 77% 142 43.0%KD85EKDKn9E728 Kn102D10864D9763
164 N-2 -100 11 50% 153 43.4%ED854EK4342Kn8 K32Kn86D8107532
Rond 9, som NS mot par 14, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
174D S-2 -300 1 5% 154 41.2%6498752K97646 EKD832KD108KKn8
181NT Ö+2 -150 8 36% 162 40.9%98510643EDKn863 KKn632KDK108275
Rond 10, som ÖV mot par 13, Marianne Wästberg - Irma Romare
192NT V+1 150 14 64% 176 42.1%E53KDKn103106ED9 KKn109649732K52
201 V+1 90 20 91% 196 44.5%109429851098ED8 EK6Kn43E532Kn72
Rond 11, som ÖV mot par 24, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
213 S-3 300 22 100% 218 47.2%Kn8Kn32D43EKn1052 KD7543K9108723
221NT N+1 -120 8 36% 226 46.7%9EKn65Kn4K87653 107432K103KD1032
Rond 12, som NS mot par 23, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
233 S+1 170 13 59% 239 47.2%KKD83932K10753 94297652EKKn5E
244 Ö= -420 14 64% 253 47.9%K7652973D9276 93K65EKn863Kn43