Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun 2017-07-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun 2017-07-24

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.

Privatprotokoll för Bibi Jönsson - Willy Landgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 38, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
12NT Ö= 120 17 61% 17 61.0%E9653952D5EKD D72KD8E428752
24D V-2 -300 1 4% 18 32.5%K942Kn643Kn6542 3ED98432EK1053
Rond 2, som ÖV mot par 39, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
33 Ö+2 200 4 14% 22 26.3%EKD83KKn108DE42 109D642EK2D963
43 V= 110 21 75% 43 38.5%1043KKn109852EKn8 EK986575D7494
Rond 3, som NS mot par 40, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
53 N-1 -100 13 46% 56 40.0%6EKn3KD42Kn7532 KD1075D10874983
63D V+1 -870 0 0% 56 33.3%1086310651078432 KDKnD742E9EDKn7
Rond 4, som NS mot par 41, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
75 S-1 -100 13 46% 69 35.1%EKKn85KD598EKn4 327673K1087652
82 Ö= -110 7 25% 76 33.9%Kn9K7EKn943KD42 K1073210942105105
Rond 5, som ÖV mot par 42, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
93 Ö+1 130 11 39% 87 34.4%EKK4342E108654 Kn1085E98K75Kn72
104 V= 620 28 100% 115 41.0%5ED843Kn94Kn753 KDKn9432972EK6
Rond 6, som ÖV mot par 31, Birgit Hartman - Elsa Olsson
112 Ö= 110 10 36% 125 40.5%E87E4K10743K95 D2D109763Kn6EKn8
123 Ö-1 -50 17 61% 142 42.2%Kn5KKn543D103K105 K731072E952D43
Rond 7, som NS mot par 32, Peter Moricz - Judit Derzsi-Jalgard
132NT V+2 -180 2 7% 144 39.5%K9E74D983KD84 876545321075E2
142 V-2 100 17 61% 161 41.1%EKn106832ED10KD7 D85107Kn972Kn1098
Rond 8, som NS mot par 33, H.O. Thulin - Arne Hansson
154 Ö+2 -480 2 7% 163 38.8%43Kn87K764E1073 9652931093KD64
163NT V+3 -690 0 0% 163 36.4%Kn98K863E108EKn5 76543Kn107651096
Rond 9, som ÖV mot par 34, Thomas Ålander - Christina Kronlund
174 S-1 50 20 71% 183 38.4%E6532E8D5EKn82 Kn96Kn1096439754
182 V-2 -100 17 61% 200 39.7%D95321051086373 E74D2Kn95EKKn106
Rond 10, som ÖV mot par 35, Marianne Servin - Ulla Öberg
194D S-2 300 18 64% 218 40.9%DEK75E9632E73 8532KD1084D1098
201 Ö+3 170 13 46% 231 41.2%KKn953ED542ED7 D8410EKn87310843
Rond 11, som NS mot par 36, Marianne Wästberg - Irma Romare
213 N= 110 24 86% 255 43.3%EKn632E54DD872 KD96K10864Kn653
224 N+2 480 22 79% 277 45.0%EKKnE1098KKnE763 42KD631054DKn104
Rond 12, som NS mot par 37, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
233NT S-1 -100 3 11% 280 43.5%Kn7D7642E65298 KD4K9KKn107EKn73
241 S+1 110 26 93% 306 45.5%10586321065EKn83 EKKn63109Kn983K10